Aktuality

Zlínu chybí cyklostezky…

2 Bře , 2014  

V sobotním Právu (1.3.2014) napsal redaktor Aleš Fuksa velmi zajímavý článek ohledně zlínských cyklostezek. Porovnal pouhých 18 kilometrů cyklostezek ve Zlíně s Pardubicemi, které mají podobný počet obyvatel, ale stezek pro cyklisty vystavěli přes 50 kilometrů! Zlínský radní Josef Novák (Zlínská volba) , který se cyklodopravou zabývá uznal, že tento stav není ideální a zároveň upozornil, jaké změny se připravují.

Ve středu města začne výstavba přibližně 300 m dlouhé cyklostezky vedoucí po třídě T. Bati, mezi křižovatkami s ulicí Dlouhou a Lorencovou.

Na ni by měl v příštím roce navázat úsek vedený od křižovatky s ulicí Dlouhou podél náměstí Míru.

Pro cyklisty by se měla zpřístupnit  část chodníků směrem od centra k nyní stavěnému Centru polymerních systému UTB.

V dalších letech se plánuje  cyklostezka vedoucí na Jižní Svahy.

Radnice má připravené studie  na nejvíce problémová místa cyklostezky u Dřevnice, a to vedle restaurace u Máců a přejezd silnice u nemocnice. Cyklisté by mohli v těchto lokalitách mosty podjíždět.

Vítanou změnou je  plánované propojení Zlína s Otrokovicemi a prodloužení cyklostezky od Lešné až na Lukov. Takže pokud půjde vše podle plánu, měla by se síť cyklostezek na podzim tohoto roku zvýšit až na 23 a půl kilometrů. Přesto letos Pardubice ještě nedoženeme …

,Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *