Aktuality,Různé

Stezka pro chodce a cyklisty s odděleným provozem

31 Kvě , 2015   Gallery

V centru Zlína se v poslední dobu objevila nová dopravní značka:

Stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou C10a, která přikazuje chodcům  a cyklistům užít v daném směru vyznačeného samostatného pruhu nebo stezky a označuje jejich situování… (vyhláška 30/2001 Sb., §10 písm.o)

Co to znamená pro cyklistu ? :

Pohybujte se v části stezky určené pro provoz jízdních kol !

– Je-li zde povolen obousměrný pohyb cyklistů, jezděte v pravé části nerozděleného pruhu či v pravém jízdním pruhu,  předjíždějte a objíždějte především zleva. V odůvodněných případech můžete vjet i do pásu pro chodce, nesmíte však nikoho ohrozit.

– Nenechte se svádět k rychlejší jízdě svým vlastním vyhrazeným koridorem. I do něj totiž mohou nepředvídatelně vstupovat chodci.

Jezděte ohleduplně a předvídatelně !

 

Co to znamená pro chodce ?:

–  pohybujte se v té části stezky pro chodce, která je určena především vám. Pruh pro cyklisty není určen k chůzi, vstupujte do něj pouze v odůvodněných případech ( např. při obcházení a vcházení či vycházení ze stezky), přičemž nesmíte nikoho ohrozit.

– Nezapomínejte, že i ve vašem vyhrazeném koridoru se mohou pohybovat cyklisté (např. objíždějí překážku).

Pohybujte se ohleduplně a předvídatelně !

 

Statistiky ukazují, že ve všech městech přibývá těch, kteří kolo používají jako dopravní prostředek do práce, školy, na nákupy.

NEZAPOMEŃTE, ŽE ….

Nezáleží na tom, jak veřejný prostor zrovna užíváte, zda se v něm pohybujete jako chodec, cestující veřejnou dopravou, motorista, cyklista, bruslař, či někdo jiný – vždy zůstaňte ohleduplnými a tolerantními lidmi, kteří se vzájemně respektují a umějí spolu dobře vycházet, tedy sdílet společný prostor.

Zdroj: Brno – městem na kole

 

 

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *