Cykloakce

Zlínská cyklojízda

2 Zář , 2013  

V rámci Evropského týdne mobility bude ve čvrtek 19. září Den jízdního kola na náměstí Míru ve Zlíně.

Od 10 hod do 17 hod  na náměstí Míru proběhne prezentace prodejců kol a elektrokol, sbírka nepoužívaných jízdních kol – Kola pro Afriku a na Havlíčkově nábřeží veselá cyklostezka pro děti (různé soutěže na kolech, koloběžkách , bruslích).

Od 15.30 hodin si můžete poslechnout v budově radnice přednášku Elektrokola ve městech od Ing. Kohoutka Petra, prezidenta Asociace specializovaných prodejců jízdních kol.

V 17 hodin vyjedou od radnice cyklisté na Zlínskou cyklojízdu, po trase uvedenou níže. Cyklojízdy jsou kromě oslavy svobodného pohybu,  také určitou podporou bezemisní dopravy, která neznečišťuje ovzduší ani nevytváří nepříjemný hluk. Všichni cyklisté bez rozdílu věku, by určitě přivítali rozšíření cyklodopravy ve městě tak, aby jízda na kole byla bezpečnější.

PROGRAM

Kam pojedeme?

Vzhledem k tomu, že organizátoři netuší, jaký bude zájem o Zlínskou cyklojízdu, je trasa naplánována takto: Odjezd v 17 hod od radnice na náměstí Míru ve Zlíně po ulici Soudní a Bartošově k pěšímu přechodu na ul. Vodní. Z důvodu neblokování automobilové dopravy se další trasa bude ještě upřesňovat. Navrhněte svou …Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *