Cykloakce

Zlín a Evropský týden mobility

24 Zář , 2013   Gallery

Evropský týden mobility má upozornit občany měst a obcí, že prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a veřejné hromadné dopravě. Od svého zavedení v roce 2002 jeho vliv stále roste nejen v Evropě, ale i po celém světě. Zlínský program od 16. do 22.září nabízel spoustu aktivit, z nichž nejzajímavější byl Den jízdního kola a cyklomaraton na náměstí Míru.

Na dni jízdního kola se představili na náměstí regionální prodejci. Zájemci si mohli vyzkoušet například elektrokola a též mohli získat odborné rady.

 

O elektrokolech byla na radnici i odborná přednáška Ing. Petra Kohoutka, prezidenta Asociace specializovaných prodejců jízdních kol. Přednáška Elektrokola ve městech.

Charitativní sbírka nepotřebných bicyklů – Kola pro Afriku, vybrala přes šedesát kol. Závěrečná Zlínská cyklojízda, která proběhla jako první ročník, nezklamala očekávání. Ke zlínských cyklistům se přidal Cykloveteranclub SK Baťa, který zaujal historickými jízdními koly a historickým oblečením.

Další den měl úspěch Cyklomaraton 3×50 minut na speciálních schwinn cycling kolech za aktivní účasti primátora města Miroslava Adámka. Cyklomaraton si dal za cíl hlavně popularizovat cyklistiku. Akce se vydařila a všichni cyklonadšenci se těší na další. VIDEO

,komentáře 2

  1. Vladan Mach napsal:

    Kde mohu najít video z akce „Zastav se!“ na cyklostezce ze Zlína do Otrokovic v altánu pod dálničním nadjezdem? Děkuji za odpověď, Mach.

    • Cyklozlín.cz napsal:

      Dobrý den, většina akcí, videí a fotografií atd. je nejrychleji a nejvíce sledovaná na Facebooku CykloZLÍN. Nemusíte být na Facebooku přihlášen a můžete si vše prohlížet, stačí, když kliknete na ikonku Facebooku na CykloZLÍN. Oznámí to, jestli se chcete přihlásit a kliknete na TEĎ NE ! Díky za Váš zájem o cyklodopravu ve Zlíně. Pěkný den přeje J. Vybíralová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *