Aktuality

Zlín a cyklostezky?

20 Lis , 2013  

Zlínští cyklisté s velkým zájmem sledují změny, které mají výrazně přispět ke zlepšení vzhledu a funkčnosti centra města Zlína. Zatím byl ukončen prostor mezi KUC (Kulturní a Univerzitní centrum) a Obchodním domem.
Na základě připomínek některých cyklistů, že se na ně zase zapomnělo, jsme se obrátili na zlínského cyklokoordinátora Martina Habudu, který jejich obavy vyvrátil:

 

„V případech všech tří zmiňovaných projektů (předprostor KUC, podchod náměstí Práce, park Komenského) bylo stavební řešení zvoleno takovým způsobem, aby umožnilo bez dalších stavebních zásahů vytyčení tzv. městské obslužné cyklostezky, která má vést přes celé centrum podél tř. T. Bati od Intersparu až po ul. Podvesná XVII. Zatím byly dokončeny práce na Gahurově prospektu, vznikl tak připravený úsek o délce několika málo metrů. Vzhledem k tomu, že se jedná o zanedbatelný fragment budoucí cyklostezky, v současné době bez návaznosti, nemá smysl jej osazovat příslušnou dopravní značkou, s tímto by ani nesouhlasila Policie ČR. Jako smysluplné se jeví osazení dopravními značkami až v případě souvislého úseku mezi nám. Míru a nám. Práce, což by mohlo být koncem příštího roku, kdy snad již budou práce v dalších částech ukončeny. Nejpozději v r. 2015 by měl být zprovozněn úsek městské cyklostezky od ul. Antonínova po ul. Lorencova.“

Děkujeme zlínskému cyklokoordinátorovi Martinu Habudovi za příznivé informace a těšíme se, až se na jízdním kole relativně bezpečně projedeme přes celý krásný Zlín. Nové cyklostezky určitě přilákají do Zlína i mnoho cyklo-turistů.

,Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *