Vyhlášení DPNK

Cykloakce

Vyhlášení vítězů soutěže DPNK

9 Čvn , 2014

Do soutěže Do práce na kole se mohl přihlásit každý, kdo dojíždí do práce a zaregistroval se na www.dopracenakole.net. Podmínkou bylo, že si s kolegy ze stejného podniku, nebo úřadu, školy atd. vytvořil tým o 2 – 5 členech a v květnu jezdil pravidelně do práce na kole. Nejen, že si tím zlepšil fyzickou kondici, ale také se lépe seznámil se svými spolupracovníky a udělal něco pro životní prostředí ve městě.

Vyhlášení výsledků na náměstí Míru.

V pátek 6.6.2014 na náměstí Míru ve Zlíně si vítězové jednotlivých soutěžních kategorií přijeli pro výhry.

Pro Zlín i Otrokovice byly vytvořeny tři hlavní soutěžní kategorie:

I. Pravidelnost
Kdo jezdil pravidelně do práce na kole skoro každý den, potom za svou píli mohl získat cenu. Původně organizátor za Zlín a Otrokovice předpokládal, že týmů, které urazí v průběhu května minimálně požadovaných 66 % cest do práce na kole bude více a chtěli vítěze losovat. Z devíti soutěžních týmů, ale překročily požadovaných 66% procent pouze 4 týmy. První tři dostaly cenu:

1. místo „vyjezdil“ tým Edhouse Southern Slopes ze zlínské firmy Edhouse s.r.o.
Členové týmu získali servis kola ZDARMA od firmy EUROBIKE s.r.o. z Otrokovic a poukázky v hodnotě 1000 Kč od oční kliniky Geminy a.s.

2. místo získal tým Edhouse Power Team zase od Edhouse s.r.o.
Členové týmu dostali propagační a cyklistické dárky z Magistrátu města Zlína. Potěšili je mazadla na řetězy BIKE-WORK, neboť kdo maže, ten také dobře jede .

3. místo překvapivě obsadil tým pod názvem Cyklisté z radnice z Magistrátu města Zlína.
Vysoutěžili si propagační a cyklistické dárky z Magistrátu města Zlína, a to cyklistické láhve a jiné drobné předměty

II. Výkonnost – a) týmy
Pokud soutěžící bydleli daleko od práce , tak najezdili hodně kilometrů.Tým, který najezdil nejvíce kilometrů , za svůj výkon získal odměnu. Na rozdíl od předchozí kategorie se zde cení najetá vzdálenost v kilometrech.

1. místo získal Klub DDT z Rozvodny Otrokovice 400kV, E.ON a.s., který za květen zajezdil nejvíce kilometrů , a to 1876 km.
Každý člen týmu dostal vstupenky na festival Holešovská REGATA a DVD skupiny NO NAME, vše je od zlínské agentury Velryba s.r.o. Dále každého potěšily poukázky v hodnotě 1000 Kč od oční kliniky Gemini a.s.

2. místo s ujetými 1825 km vybojoval tým Edhouse Power Team z Edhouse s.r.o.
Získali propagační a cyklistické dárky z Magistrátu města Zlína.

3. místo obsadil Gemini team Zlín I. z Gemini oční centrum, a.s.
Vysoutěžili si propagační a cyklistické dárky z Magistrátu města Zlína.

II. Výkonnost – b) jednotlivci

1. místo překvapivě získala Eva Chrástková z Gemini oční centrum a.s., která za květen ujela 916 km
Vyhrála jednodenní cyklozájezd dle vlastního výběru organizovaný zlínskou , velmi oblíbenou cestovní kanceláří RAPANT s.r.o., dále od CK dostává cyklistické tričko a katalog jednodenních a vícedenních cyklozájezdů , který též obdrželi všichni soutěží ve všech kategoriích. Dále poukázku v hodnotě 1000 Kč od oční kliniky Gemini a.s.

Na 2. místě se umístil Zdeněk Dubčák s ujetými 594 km a 3. Místo obsadil Vít Výmola s najetými 520 km.
Oba získali servis kola ZDARMA od firmy EUROBIKE s.r.o. z Otrokovic

III. Cyklo- připomínky.
Soutěžící měli upozornit na místa, nebo úseky s vysokým rizikem nebezpečí pro jízdy cyklistů. Dále, kde by uvítali zlepšení parkování a úschovu jízdních kol. Nejlepší cyklo-připomínky byly předány cyklokoordinátorům ve Zlíně a Otrokovicích k prostudování a vyhodnocení.

Za cyklo-připomínky v Otrokovicích získává cenu: Libor Pospíchal . Je to tričko od zlínské firmy Sport-Racing-Bike s.r.o. a dále dostal poukázku v hodnotě 1000 Kč od oční kliniky Gemini a.s. Upozornil na nevyhovující parkování jízdních kol především u nádraží v Otrokovicích, nevyhovující podchod , kde se musí kola přenášen v rukách po schodech a upozornil na potřebu vyřešit místa se zákazem vjezdu na kole, která nejdou objet jinou trasou.

Za cyklo-připomínky ve Zlíně získává cenu: Jan Zálešák. Je to reflexní vesta od CYKLOZLÍN a dále dostal poukázku v hodnotě 1000 Kč od oční kliniky Gemini a.s.Upozornil na problematické a nebezpečné místa pro cyklisty na křižovatce Vodní-Santražiny, dále u restaurace Pod Lípou ve směru k Lidlu. Uvítal by cyklostezku na Mladcovou a ve směru na Holešov.

TITUL REGIONÁLNÍ CYKLOZAMĚSTNAVATEL roku 2014
Titul Cyklozaměstnavatel roku 2014 vyhrává ten soutěžící subjekt, který získá největší počet bodů v dotazníku „Cyklozaměstnavatel roku“ za opatření podporující „cyklodojížďku“ svých zaměstnanců.

1. místo
Rozvodna Otrokovice 400kV, E.ON, a.s., Otrokovice , počet bodů 22

2. místo
Edhouse s.r.o. Zlín , počet bodů 18

3. místo
Gemini oční centrum, a.s. Zlín, počet bodů 17

CYKLOZLÍN děkuje všem soutěžícím za registraci a propagaci jízdního kola jako vhodného dopravního prostředku při cestě do práce. Dále děkuje partnerům za ceny pro soutěžící a pracovníkům MMZ za podporu a výpomoc při organizaci a propagaci soutěže Do práce na kole 2014.