Aktuality

Otevření cyklostezky Lešná–Lukov

9 Říj , 2014   Gallery

Slavnostní cyklojízdou byla ve středu 8. října 2014 neformálně otevřena nově vybudovaná cyklistická stezka Lešná – Lukov.

Délka nové cyklostezky je 1,34 km. Začíná u hlavního vchodu do ZOO Zlín, kde se napojuje na již dříve vybudovaný úsek ze Zlína. Cyklostezka pokračuje kolem areálu ZOO, klesá k Lukovskému potoku a u silniční zatáčky pod areálem ZOO se napojuje na lukovskou část, která je v provozu již od minulého roku. Vznikla tak souvislá cyklostezka od Cigánova do centra Lukova o délce téměř 10 km.

Upozorňujeme, že poslední část úseku za areálem ZOO Zlín-Lešná není vhodná pro in-line bruslaře s ohledem na prudké klesání do údolí Lukovského potoka !

Příprava stavby byla zahájena v roce 2009, náklady dosáhly částky 13,5 mil. Kč, z toho 8,6 mil. Kč pokryla dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Střední Morava. Projekt byl realizován pod názvem Cyklistická stezka Lešná – Lukov, část Zlín. Do ceny stavby se výrazně promítla nutnost vybudování dešťové kanalizace pro odvodnění přilehlé silnice.

, ,Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *