Aktuality

Louky – OBI – Malenovice, zahrádky

13 Bře , 2013   Gallery

Na podzim minulého roku byl zprovozněn nově vybudovaný úsek cyklostezky, který vede od servisu vozů Toyota ve zlínské místní části Louky kolem nákupního centra Obi až po zahrádky v Malenovicích. Nová stezka nenavazuje přímo na stávající stezku u mostu v Loukách, ale k autosalonům je vedena cyklotrasa po stávající účelové komunikaci (jezdí po ní občas i auta). Cyklisté od prozatímního zakončení cyklostezky u zahrádek mohou pokračovat po účelové nezpevněné komunikaci až k železniční stanici Malenovice. Ve fázi přípravy je další úsek podél Dřevnice, který bude navazovat na konec cyklostezky u zahrádek v Malenovicích.

Pomalu tak pokračuje přesun cyklistů z frekventovaných silnic, jako je například auty nejvytíženější tř. T. Bati a silniční úsek Tečovice-Louky, kde někteří řidiči jezdí velmi agresivně a riskantně. Mnozí cyklisté ze Zlína a okolí by uvítali rychlejší postup budování nových úseků cyklostezek a propojení stávajících, přesto děkují všem, kteří se podíleli na kvalitních a úspěšných žádostech o dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava a přípravě výstavby dalších úseků na velmi očekávané cyklistické trase Zlín- Otrokovice. Nelehký úkol, v zajištění přijatelné cyklodopravy v kopcovitém terénu Zlína i v jeho ostatních částech, řeší především Josef Novák, předseda pracovní skupiny Cyklistická doprava (člen Rady města Zlína), členové skupiny Cyklistická doprava a ostatní pracovníci Magistrátu města Zlína.

Mezi urbanisty už dávno převládá názor, že „Dopravní zácpy lze vyřešit jedině omezením aut“. Zvyk jezdit na kole, nebo chodit pěšky prozíravá města podporují, protože redukuje přebujelou automobilovou dopravu, která je příčinou zdraví škodlivého smogu a hluku. Podpora cyklistiky v podobě stavění stezek může být tím nejlepším a relativně nejlevnějším způsobem, jak dospět k cíli , aby obyvatelé byli ve městě spokojeni a měli ho rádi. 

,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *