Cykloakce

Do práce na kole 2014. Přidáte se ?

20 Bře , 2014  

Květen není jen lásky čas, ale je i měsícem, kdy všichni milovníci cyklistiky vyrazí do práce na kole. Nadšení cyklisté rozzáří tentokrát devatenáct měst: Prahu, Brno, Ostravu, Opava, Karviná, Plzeň, České Budějovice, Liberec, Ústí nad Labem, Pardubice, Jihlavu, Jablonec nad Nisou, Hradec Králové , Jindřichův Hradec, Uherské Hradiště, Olomouc, Přerov, Zlín a Otrokovice.


Jak se do soutěže, která bude v květnu, zapojit? Není nic jednoduššího, než sestavit si svůj dvou až pětičlenný kolektiv, zaregistrovat  do 4. května na dopracenakole.net a cestu do zaměstnání si užít na čerstvém vzduchu. Pro velký zájem se registrace prodloužila z 30.dubna do 4. května 2014.

O letošní ročník soutěže jeví města obrovský zájem, a bude jich o třetinu více než v roce 2013.

„Minulý ročník nám udělal obrovskou radost. Zapojilo se 11 měst, aktivně šlapalo do práce 3890 zaměstnanců ze 776 podniků a vytvořili celkem 1327 týmů, což vnímám jako velký úspěch“, říká Lukáš Eršil, manažer projektu ze sdružení Auto*Mat.

Hlavními kritérii, která nutně přispějí k dobrému výsledku v soutěži jsou pravidelnosti jízd a překonaná vzdálenost. Zajezdit si o zajímavé ceny mohou jak jednotlivci,tak i týmy. Zpestřením je kreativní kategorie, kterou vytvářejí samotní účastníci. Posílají do ní nápaditě ztvárněné postřehy z cest na kole, například prostřednictvím videjí, fotek nebo textu.

Smyslem soutěže Do práce na kole je ukázat lidem, že cesta do zaměstnání nemusí znamenat čekání v kolonách, nebo mačkání v přeplněném autobusu. Zlín má letos podmínky pro jízdy do práce na kole ztížené, protože ještě nemá vybudovanou dostatečnou síť cyklostezek. Organizátoři ale předpokládají, že v místech, kde jsou možnosti pro jízdu na kole příznivé, tak toho zaměstnanci využijí a do soutěže se přihlásí.

Více se o celonárodní soutěži dozvíte na dopracenakole.net. Za Otrokovice a Zlín se organizace akce ujala iniciativa CYKLOZLÍN, která regionální cyklisty bude podrobně o soutěži informovat na svých stránkách www.cyklozlin.cz.

,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *