Cykloakce

Den jízdního kola

18 Zář , 2014   Gallery

V rámci Evropského týdne mobility  náměstí Míru  ve Zlíně  zaplnila ve čtvrtek 18. září jízdní kola a elektrokola. Konal se zde již druhý ročník akce s názvem Den jízdního kola. Na náměstí byli přítomni specializovaní prodejci jízdních kol, elektrokol, elektrokoloběžek, a elektroskůtrů, kteří vystavovali  nejnovější novinky ze svého sortimentu. Na dnu jízdního kola si zájemci mohli vyzkoušet především jízdu na různých typech kol, od minikola, přes různé elektrokola až po tzv. kolo pro jízdu na sněhu.

Na akci bylo zastoupeno i město Zlín se svým informačním stánkem, kde byli zájemcům poskytnuty informace o plánech rozvoje cyklistické dopravy na území města.Velkou trpělivost a znalost problematiky předvedli Josef Novák, předseda pracovní skupiny Cyklistická doprava ,člen Rady města Zlína (STAN) a ing. Martin Habuda, zlínský cyklokoordinátor – odpovídali všem zájemcům na otázky týkající se především rozvoje cyklistické dopravy ve Zlíně. K dispozici byly projektové mapy, letáky vysvětlující platné cyklistické značky, různé cyklistické mapy blízkých turistických oblastí. Pro lepší pochopení pohybu chodců a cyklistů na stezce pro chodce a cyklisty s odděleným provozem byl nainstalován i kousek stezky, včetně dopravní značky.

Nesmíme zapomenout na sympatickou Městskou policii Zlín, která nabízela brožurky, letáky atd., ale i výklad o bezpečnosti jízdy na kole. 

 

,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *