Různé

Cyklopark Mysločovice

2 Kvě , 2013  

Přibližně deset až patnáct cyklo nadšenců pod vedením Václava Utínka,bývalého závodníka na horských kolech, se několikrát do měsíce schází, aby tak postupně vybudovali krásný cyklopark. Okruh nabízí nejrůznější skoky, rychlé sjezdy, vlnky, zatáčky i dřevěnou lávku. Navazuje na cyklostezku, která spojuje Sazovice s Mysločovicemi. Cyklopark Mysločovice bude celý oficiálně otevřen přibližně ke konci června.Každý, kdo má rád jízdu na horských kolech je vítán na brigádu.

Více informací získáte na www.cykloparkmyslocovice.cz

V cykloparku Mysločovice nezapomeňte dodržovat Kodex terénního cyklisty:
1. JEZDI POUZE PO POVOLENÝCH CESTÁCH
Jestliže je cesta legálně označena jako zakázaná, nepoužívej ji.

2. NEZANECHÁVEJ STOPY
Přizpůsob styl jízdy povrchu cesty tak, abys jej nepoškozoval. Jezdi jen po existujících cestách, nevytvářej nové. Nejezdi smykem. Nezanechávej po sobě odpadky – co si do lesa přivezl, také odvez.

3. OVLÁDEJ SVÉ KOLO
Jezdi tak, abys dokázal zastavit na viditelnou vzdálenost. Všude můžeš někoho nebo něco potkat. Nepřeceňuj svou technickou a fyzickou zdatnost.

4. DÁVEJ PŘEDNOST OSTATNÍM
Upozorni ostatní, že kolem nich projíždíš. Při míjení dostatečně zpomal a je-li to z hlediska bezpečnosti nezbytné, zastav. Buď vstřícný a přátelský. Při míjení koní respektuj pokyny jezdce.

5. BUĎ OHLEDUPLNÝ KE ZVÍŘATŮM, ROSTLINÁM A MAJETKU
Neplaš zvířata a dávej jim dostatek prostoru k úniku. Nenič rostliny. Nepoškozuj přírodní útvary a soukromý majetek. Zavírej brány ohrad. Nepoškozuj zemědělské kultury, zvláště před sklizní.

6. JEDNEJ S ROZMYSLEM
Jezdi s takovým vybavením , abys byl soběstačný. Předvídej nebezpečné situace a změny počasí. Používej přilbu.

7. POSLEDNÍ, ALE ZLATÉ A NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRAVIDLO
Zpomal, usměj se, pozdrav, jsi vyslancem našeho sportu!Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *