Cykloakce

CYKLOBRÁNA do prázdnin

17 Čvn , 2014

Cyklobránu do prázdnin  si děti užily.

Dětské úsměvy, závodní nasazení a sem tam nějaké slzičky byly vidět o víkendu 15.6. v Activityparku u Všeminy. Občanské sdružení AMENITY – EXTREM SPORT TÝM společně s dalšími nadšenými dobrovolníky na čele s otcem myšlenky „Cyklobrány do prázdnin“ Jiřím Richterem, uspořádalo cyklistický závod pro děti. Celkem se akce zúčastnilo 449 dětí, které soutěžily ve 24 kategoriích. Doprovodný program, kterým malé ratolesti vyplňovaly volný čas mezi závoděním, byl díky štědré podpoře sponzorů zcela zdarma a závodící děti si tak mohly užít např. jízdu na koních, nafukovací atrakce, absolvovat jízdu zručnosti, potrápit elektrická auta, využít profesionálních malířek na obličej, zhlédnout ukázky služební kynologie Městské policie Zlín, vyzkoušet střelbu z luku, kuše, pistole na paintball a další.

Součástí byla rovněž autogramiáda hokejistů PSG Zlín a automobilového závodníka Romana Kresty.
Seznam vítězů by byl velký, tak alespoň zmíníme, že hlavní závod dne v kategorii ročník narození 2000 a 2001 mezi dívkami vyhrála Libuše Prchalová z Holešova a mezi chlapci byl nejrychlejší Vladimír Ondrejec z Hulína.

Dobře připravená a zorganizovaná akce v krásném koutu Valašska, pěkné počasí, v duchu fair-play závodící děti a tolerantní rodiče, to vše přispělo k dobré atmosféře a pěkně prožité neděli. Poděkování patří všem, kteří do Všeminy našli cestu.