Nechcete trčet v zácpách? Jezděte do práce na kole!
Opět nastal čas vytáhnout spolu s kolem i vaše kolegy a rozjet se v jarní čas „Do práce na kole“! Po zimě nastává ideální doba protáhnout zlenivělé nohy, zlepšit si nejen kondičku, ale i náladu, neztrácet čas v dopravních zácpách a podívat se na všechny krásy světa z nové perspektivy. Není nic jednoduššího, než sestavit dvou až pětičlenný tým , od poloviny března až do konce dubna se zaregistrovat (www.dopracenakole.net) a cestu do zaměstnání si užít na čerstvém vzduchu .
Praha – Brno – Ostrava – Plzeň – Liberec – Jablonec nad Nisou – Hradec Králové – České Budějovice – Olomouc – Ústí nad Labem – Zlín – Pardubice – Jindřichův Hradec – Jihlava – Přerov – Mladá Boleslav – Znojmo – Břeclav – Nový Jičín – Uherské Hradiště – Říčany – Otrokovice – Hranice – Karviná – Nové Město nad Metují – Kopřivnice, všechna tato města se zapojí v květnu do soutěže a ožijí díky nadšeným cyklistům. V letošním pátém ročníku šlápnou lidé do pedálů v šestadvaceti českých a moravských městech a budou soutěžit o hodnotné ceny v kategoriích pravidelnost, výkonnost, kreativita a cykloopatření. Firmy, které poskytují svým zaměstnancům dojíždějícím do práce na kole nejlepší cyklo-podmínky, se již tradičně utkají o titul Cyklozaměstnavatele roku.
Zatímco se v roce 2014 do klání zapojilo 5 768 účastníků z 912 firem, letos se díky nově zapojeným městům počty vyšplhají výrazně výše.
V soutěžním měsíci květnu čeká na účastníky jako vždy řada doplňkových „akcí na triko“. Vyrazit v jeden určený den v soutěžním tričku zaručuje vychutnat si kávu, výstavu, kino, zmrzlinu a mnoho dalšího úplně zdarma – v jednotlivých městech to bude různé.
Pro letošek je nachystáná i pěkná porce novinek. Kolik ušetříte škodlivých látek s ujetým kilometrem, jaký vliv má vaše změna dopravního chování na životní prostředí a naše zdraví, to vše se dozvíte díky emisní kalkulačce. Letos poprvé se otvírá možnost přispět libovolnou částku v rámci speciálního programu „Šlapu pro Asistenci“ na asistenční službu konkrétním zdravotně postiženým lidem, ti pak budou moci spolu s asistenty jezdit spokojeně do práce na kolech pomocí svých nových vozíků (více na webu www.dopracenakole.net).
Je-li vám činnost organizace Auto*mat (hlavní organizátor Do práce na kole) sympatická, můžete ji podpořit prostřednitvím sponzorského startovného anebo koupí produktů značky Coffeeracer.
Děkujeme. Přejeme krásné zážitky.
do práce na kole, doporučujeme, soutěž
Comments RSS Feed