Aktuality,Cykloakce

Závod horských kol v Luhačovicích

9 Čvc , 2015   Gallery

První ročník závodu horských kol s názvem Okruh Luhačovským Zálesím proběhne 25. července v Luhačovicích u hotelu Vega nad Luhačovickou přehradou.

Trasa závodu vede po zajímavé trase Komoneckých stezek, které jsou nejhezčími bajkovými traily v celém Luhačovském Zálesí.

Trasy jsou připraveny pro kategorie Bejby, Junior, Dorost a Elite, nebude chybět ani doprovodný program pro ty, kteří přišli závodníky podpořit. Závod je součástí série Valašskokarpatská Cyklotour.

Trasa závodu Okruh Luhačovským Zálesím vede relativně náročným lesním terénem v okolí vrchu Komonce i po zpevněných stezkách na katastru okolních obcí. Aby se do závodu mohli přihlásit závodníci všech věkových kategorií, připravili organizátoři také trasy pro nejmenší děti, juniory i dorost.

„Závod na kratší trati nabízí opravdu zajímavé partie Komoneckých stezek včetně náročných výšlapů a ostrých technických sjezdů, které vyžadují pořádnou dávku pozornosti. Mysleli jsme ale i na menší děti nebo dorost a připravili jsme kratší trasy, které v pohodě zvládnou. Ti nejmenší si projedou trasu na hřišti, větší pak část hlavního okruhu,“ komentuje náročnost tras František Divoký, jeden z organizátorů závodu. Trasu si však mohou účastníci projet spolu s trasérem závodu nebo na vlastní pěst.

První ročník závodu se v Luhačovicích uskuteční v sobotu 25. července, start bude u Hotelu Vega nad Luhačovickou přehradou. Kromě samotného závodu je připraven také doprovodný program pro děti i závodnický doprovod, v provozu bude nejdelší vodní skluzavka v ČR nebo dětská cyklodráha. Podrobné informace o závodě najdete včetně profilu trasy a on – line přihlášky najdete na www.zavod.luhacovskezalesi.cz

Pořadatel:
Cyklotoulky Luhačovským Zálesí, Luhačovské Zálesí, o. p. s., Hotel Vega
Kontakt:
František Divoký
739 344 010
divoky.f@gmail.com

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *