Aktuality

Výsledky Zářijové výzvy Do práce na kole

4 Říj , 2017   Gallery

Zářijová výzva se konala v rámci Evropského týdne mobility od 16. do 22. září  2017. Kolik cyklistů, chodců a běžců se nezaleklo sychravého počasí a šlo do toho naplno?

Do výzvy se zapojilo  v celé České republice 2 662 účastníků, kteří ujeli nebo ušli či uběhli celkem 65 213 zelených  kilometrů.  Ve Zlíně se zapojilo 65 cyklistů, chodců, běžců a v Otrokovicích 36.

Ze všech účastníků výzvy se 100% pravidelností  vylosovali organizátoři z Auto*Matu Praha z.s. několik šťastlivců, kteří vyhrávají startovné zdarma pro sebe a 4 další kolegy do hlavní květnové soutěže Do práce na kole 2018. Výherci Zářijové výzvy jsou na www.dopracenakole.cz

Stoprocentní účast v zářijové výzvě mělo ze Zlína 10 účastníků, z toho dva ze Statutárního města Zlín, a to Josef Novák ,radní přes dopravu a cyklodopravu a Martin Habuda, cyklokoordinátor. V Otrokovicích jezdilo celý týden 8 účastníků z toho dva z Městského úřadu Otrokovice. Děkujeme !

Nejen v Česku se snažíme získat dobrovolníky za čistý vzduch.

Například v sobotu skončila v Německu třítýdenní tradiční kampaň „Stadradeln“, jejíž podstatou je již od roku 2008 soutěžení měst a regionů v počtu kilometrů najetých jejich rezidenty na kole a tím napomáhání k ozdravení životního prostředí.

Iniciativy se letos účastnilo přes 600 měst z celého Německa s více než 200 000 (prostřednictvím internetu) registrovanými cyklisty včetně známých osobností.

Cyklisté v Německu dohromady urazili přes 40 milionů kilometrů a ušetřili tak planetu více než 6 milionů tun oxidu uhličitého, který by ujetím tolika kilometrů vyprodukovali, kdyby místo kola použili ke svým cestám automobil.

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *