Aktuality, Cykloakce

Vyhlašování výsledků soutěže Do práce na kole 2018

12 Čvn , 2018   Gallery

Již popáté se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice v motivační kampani Do práce na kole 2018. Hlavním organizátor projektu Auto*Mat z.s. Praha spolupracoval letos s 30 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Kromě cyklistů a koloběžkářů se zúčastnili akce také běžci, chodci a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.

Ve Zlíně se letos zapojilo 402 (259 v roce 2017) a v Otrokovicích 340 (252 v roce 2017) soutěžících. Je to o 231 více než v minulém roce. Vytvořili 195 týmů po 2 až 5 členech z 122 firem. Společně najezdili, naběhali či nachodili 210 852 šetrných kilometrů. Za celou republiku je to celkem 3 545 322,7 km a ušetřili 457 tun CO2. Děkujeme !

„Do akce se letos zapojilo o 27 % účastníků víc než loni, takže je vidět, že lidé na kole po městě jezdit chtějí. Zájem o výzvu mají i firmy, které se snaží podporovat udržitelný rozvoj a navíc třeba motivovat své zaměstnance k zdravému životnímu stylu,“ říká Lenka Myšáková z pořádajícího spolku Auto*Mat. „Zapojuje se i čím dál víc vedoucích pracovníků, kteří jdou svým kolegům příkladem,” dodává.

Tématem letošního ročníku bylo „Zachraň město“, tedy upozornění na to, že právě více cyklistů může ulevit ulicím od přetížené automobilové dopravy. Cyklisté, chodci a běžci také proměňují celkovou atmosféru měst. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Auto*Mat se spolu s místními organizátory po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby u udržitelné dopravy posléze zůstali. Proto se klade největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu). V té také vítězové získávají nejkrásnější ceny.

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 7. června ve Zlíně na náměstí Míru. Výhry předával zlínský radní Josef Novák (doprava a cyklodoprava) a Mgr. Jiří Veselý, místostarosta města Otrokovic. Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 21 týmů, které zvládli 100% svých cest do práce na vlastní pohon. Z hlavní ceny, a to koloběžky Kostka Tour Fun od statutárního města Zlín, se těšil tým Velké holky z Městského úřadu Otrokovice. Na druhém místě byl vylosován tým Paintshop z Promens a.s. Zlín a třetí místo obsadil tým Ve vývoji z ELKO EPS s.r.o. Zlín. Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže osmnáct týmů v kategorii Pravidelnost.

Kategorie Výkonnost jednotlivců hodnotila celkový počet ujetých kilometrů. Bylo odměněno devět mužů a žen. Neuvěřitelných 3015,5 km najezdil Libor Hikl, z týmu Malý team z Continental Barum s.r.o. Otrokovice. Za ženy první místo získala Ivana Bilavčíková, tým jicho kwenda – záZRAK z Pančavy, která jezdila do Gemini, oční kliniky a.s Zlín. V měsíci květnu najezdila do práce a zpět celkem 1600,5 kilometrů.

V kategorii Kreativita soutěžící posílali obrázky na téma Můj nejlepší zážitek na kole. Nejlepší fotografie ohodnotila komise tvořená zástupci měst Zlín a Otrokovice. První místo získal Jan Růžička z týmu Dokončovna CVT z Continental Barum Otrokovice. Druhé místo udělila porota Evě Chrástkové z týmu jicho kvwenda-záZRAK z Pančavy z Gemini, oční klinika Zlín a soutěžícímu pod přezdívkou Vašek z týmu Kontrolní jezdci z Continental Barum Otrokovice. Třetí místa byla též dvě a získala je Alžběta Pešáková z Edhouse s.r.o. Zlín a Pavla Romaňáková z Charity Zlín.

Na slavnostním odpoledni v Otrokovicích byly vyhlášeni i nejlepší regionální cyklozaměstnavatelé za města Zlín a Otrokovice. Dle celorepublikového dotazníkového bodování 1.místo obhájil znovu Continental Barum s.r.o. Otrokovice, který letos vylepšil cestu do práce svým cyklo-zaměstnancům výbornou snídání na triko. Na druhém místě se umístila firma RAVEO s.r.o. Otrokovice a LAPP KABEL s.r.o. též z Otrokovic. Zlínské firmy mají co dohánět !

Letos se poprvé odměňovali i soutěžící v kategorii RunCzech – Běhej do práce 2018.
Na zlínském náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program a občerstvení nejen pro samotné soutěžící. Vítězné soutěžící týmy i jednotlivce potěšili dárkové poukázky na cyklo-potřeby, nebo cyklo-servis a jiné propagační a věcné ceny.

Kromě Statutárního města Zlín a Města Otrokovice a Městského úřadu Otrokovice podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2018 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:
Krajský úřad Zlín, Holešovská regata – agentura Velryba, Gemini – oční klinika a.s., Rapant s.r.o. – cestovní kancelář, KCK CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, EQUINOX EUROPE s.r.o. Brno – pobočka Zlín, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, OTROKOLO Otrokovice, Besip, 14|15 Baťův institut – příspěvková organizace, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o. Otrokovice, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Huštěnovice, Coffee Express Zlín a další.