Aktuality,Cykloakce

Symbolické otevírání cyklostezek na Zlínsku

1 Kvě , 2016   Gallery

V sobotu 30. dubna, ráno při 4 stupních na nulou, cyklisté z různých míst Zlínského kraje , ale i z jiných krajů, vyjeli s úsměvem do Uherského Hradiště. 11. ročník symbolického otevírání cyklostezek začal na Masarykově náměstí od 8.30 až do 10.00 hodin registrací účastníků. Po zahájení byly odstartovány jízdy po různých označených trasách. Projekt Na kole vinohrady Uherskohradišťska kromě exkurze do vinných sklípků umožňuje cyklistům navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností.

Cyklistům tak symbolicky začala sezóna 2016, i když mnoho z nich jezdí na kole celoročně a nejen o víkendech. Zlepší si tak svou kondici, náladu a přispívají k čistšímu ovzduší a celkově k příjemnějším, bezpečnějším a zdravějším místům kde žijí a pracují. Pokud i rádi soutěží, tak v květnu probíhá celonárodní soutěž Do práce na kole. Podrobnější informace i možnost registrace zjistíte na www.dopracenakole.cz .

Pro své cyklo-výlety najdete perfektně rozpracované cyklotrasy na www.vmnakole.cz . Centrála cestovního ruchu Východní Moravy za podpory operačních programů vypracovala podrobné cyklotrasy, kde si určitě vyberou jak aktivní cyklo-turisté, rodiny s dětmi, bikeři i ostatní co rádi jezdí na kole.

Na zvládnutí vzdálenějších cyklistických oblastí můžete využít i cyklobusy. ČSAD Vsetín a.s. již od roku 2004 jezdí pravidelně každou sobotu, neděli a svátky od května do října Valašským cyklobusem. Vyjíždí se z Rožnova pod Radhoštěm, ze Vsetína i Zlína. Na www.valasskycyklobus.cz si můžete prostudovat jízdní řády jednotlivých spojů.

Poznávat naši krásnou republiku i vzdálenější země na kole, umožňuje zlínská a velmi oblíbená cestovní kancelář Rapant s.r.o., partner motivační soutěže Do práce na kole 2016 za Zlín, Otrokovice a okolí. Jednodenní i vícedenní cyklozájezdy jsou určeny pro všechny zájemce. Každý jezdí podle svých schopností. Podrobný seznam všech cyklozájezdů najdete na www.rapantaspol.cz  pod Cykloturistika.

Pokud cítíte, že se váš život díky pravidelným projížďkám na kole zlepšil, tak v tom nejste sami a je nás stále víc :-)

 

 

, , , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *