Aktuality,Cykloakce,Různé

Světová Zlínská kola 2018 !

25 Srp , 2018   Gallery

Celkem 271 účastníků, které neodradil déšť před závodem,využilo možnost projet se na kole po uzavřené trati superspeciální  Barum Rally v ulicích Zlína.

Zlínská kola vznikla vzájemnou spoluprací pořadatelů Barum rally a statutárního města Zlín. Město je obecně velkým propagátorem cyklistiky, o čemž svědčí jak množství organizovaných hromadných cyklojízd v průběhu roku, tak například snaha o budování cyklostezek ve městě i jeho okolí. Cyklistická vyjížďka je tak dalším logickým vyústěním propojení barumky a města Zlína, které je dlouhodobě jedním z jejích hlavních partnerů.

Cyklisté, kteří se na Zlínská kola přihlásili,  v pátek odpoledne využIli uzavřenou trať městské erzety. „Letos jsme zrušili omezení počtu absolvovaných okruhů, zkrátka bude jen na každém cyklistovi zvlášť, kolikrát erzetu stihne objet,“ říká Silvie Hlavičková, ředitelka Zlínských kol. „Libovolný je také typ kola, kromě klasických bicyklů mohou být použita elektrokola, koloběžky, ale třeba i historické velocipedy či tandemy.“ S tím souvisí i soutěže, které jsou s cyklojízdou spojeny. Jednu z cen vyhrál tým, pod jehož hlavičkou se do Zlínských kol přihlásilo nejvíce účastníků, další dvě kategorie byly ale čistě individuální –  hodnotil se nejoriginálnější bicykl a rovněž nejoriginálnější cyklistický oděv.

Centrum Zlínských kol umístěné v parku u zámku se veřejnosti otevřelo ve 12 hodin, kdy začaly probíhat prezentace přihlášených cyklistů a výdej startovních čísel.  Do samotné cyklojízdy se startovalo z Bartošovy ulice, a to v 16:45.

Areál Zlínských kol u zámku nabídnul také bohatý doprovodný program – od 12 hodin byly k dispozici zábavné atrakce, které připravuje spolupořádající Agentura Devět měsíců. Děti i dospělí si užili spoustu zábavy .

Děkujeme všem pořadatelům a organizátorům za SUPER  ZLÍNSKÁ KOLA  2018 !

Zdroj: www.zlinska-kola.cz

 

, , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *