Aktuality,Různé

soutěž měst Tady žiju

16 Kvě , 2016   Gallery

Jak si představuje spojení dopravy s životem, představilo celkem 17 měst, včetně města Zlína, na konferenci „Město s dobrou adresou“, která se konala v Koutech na Vysočině ve dnech 19.-21.4.2016. Událo se tak v rámci soutěže „Tady žiju“. Největší úspěch v ní slavila moravská města Přerov, Olomouc, Šumperk, Třinec, Otrokovice a Uherské Hradiště. Do vítězných měst poputují lavičky s nápisem „Město s dobrou adresou“ od společnosti mmcité a stromy od společnosti Arboeko.

„Je třeba se ale ptát. Proč vyhrál Přerov? Kdo jen trochu zná toto město, musí vědět, že má obrovské problémy s dopravou a lidé z tohoto města odchází. Možná ale právě tento paradox ukázal na pravou podstatu soutěže Tady žiju. Vyhrála schopnost představit krásy města, vyzvednout pozitivní příklady a vize v oblasti dopravy. Zapomněli jsme vidět to krásné, to pozitivní kolem nás, a to je škoda,“ řekl o výsledcích soutěže Jaroslav Martinek z pořádající Asociace cykloměst.

Každé město dostalo šanci představit se během krátké osobní prezentace. O výsledcích hlasovali sami účastníci konference, kteří se sjeli do Koutů na Vysočině, aby se tu dozvěděli novinky v oblasti městské mobility. Celkem 17 měst představilo konkrétní příklady dobré praxe a doplnilo tak obecné přednášky. Akce navázala na evropskou konferenci o městské mobilitě, která proběhla v termínu 12. – 13. dubna v německých Brémách, a na které se setkalo 400 zástupců evropských i mimoevropských zemí.

Soutěž měla představit aktivní způsob života ve městech a nová opatření v nich. „Města dostala za úkol prezentovat nejen to, jak dnes vypadají, ale také jaké projekty připravují a jaká je jejich vize v oblasti dopravy,“ komentoval cíle soutěže Jaroslav Martinek. Podle něj potom bodovala především města, která dokázala zaujmout tvořivým způsobem. „Musíme se naučit, jak se pochválit za to, co se nám povedlo,“ doplňuje Martinek.

Do vítězných měst nyní poputuje pět laviček, které věnoval hlavní partner soutěže mmcité, každé soutěžní město navíc obdrží strom od firmy Arboeko. Lavičky a stromy jsou symbolem náměstí, které slouží k zastavení uprostřed shonu, vytvářejí možnost setkat se s přáteli, se známými i neznámými lidmi. Autory laviček jsou návrháři od společnosti mmcité, která ve svých výrobcích dává důraz na design, lavičky jsou tak nejen praktické, nabízejí i potěšení pro oko.

Prezentace jednotlivých měst jsou ke stažení na stránkách Akademie městské mobility.

Zdroj: cyklomesta.cz

, , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *