Aktuality,Cykloakce

Slavnostní předávání cen DPNK 2016

9 Čvn , 2016   Gallery

Každoroční květnová soutěž Do práce na kole  začíná plnit své poslání. Motivovat veřejnost, aby využívala kolo jako dopravní prostředek do zaměstnání, se daří stále více. V letošním roce se za Zlín, Otrokovice a okolí zapojilo téměř 450 cyklistů a vytvořili tak 123 soutěžních týmů z 68 firem. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo 7. června na náměstí Míru ve Zlíně.

Soutěž Do práce na kole má šest kategorií. V kategorii Pravidelnost bylo oceněno pět týmů a tři z nich měly  stoprocentní účast, což znamená, že každý člen všech týmů jezdil poctivě do práce na kole každý den. Pro hlavní cenu si přišel tým Radegast ze společnosti Brose CZ z Rožnova pod Radhoštěm, kterým pomohla náhoda, protože pořadí míst se losovala. V kategorii Výkonnost týmy získali prvenství Zámečtí kolaři ze stejné firmy. Za jednotlivce ve Výkonnosti byl oceněn jako nejlepší Svatopluk Zelenka  z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje, který za květen ujel 2258 km. Z žen byla nejlepší Ivana Kročilová z Gemini oční klinika a.s. Zlín – najezdila 1052,8 km.

Otrokovické firmy obsadily první tři místa v kategorii regionální  Cyklozaměstnavatel . Hlavní cenu si odnesl Continental Barum s.r.o. Otrokovice, druhé místo obsadila  Jařič/Rozvodna Otrokovice 400kV, E.ON a.s.  a pomyslný bronz získal LAPP KABEL s.r.o. Otrokovice.  První dvě firmy se umístily jako nejlepší i celonárodní soutěži Cyklozaměstnavatel 2016.  Město Otrokovice má v letošním roce nejlepší cyklozaměstnavatele !

V nesportovní kategorii Cykloopatření byli oceněni Miroslav Kelnar ze společnosti Continental Barum a Martin Zachar ze zlínské společnosti EDHOUSE. Kreativita byla nejvolnější kategorie, ve které se fantazii meze nekladou. Soutěžící mohli poslat například vtipné fotky, legrační video, složit báseň nebo jinak oslovit porotce. Vyhodnocení v celostátní soutěži najdete v odkazu Výsledky. V regionální kategorii Kreativita za Zlín, Otrokovice a okolí získala 10 bodů a 1. místo Stanislava Kovářová z týmu Šokartky, 2. místo  (9 bodů) Jitka Motýlová z týmu Edhouse trio a 3. místo (8 bodů) Zdeněk Dubčák z klubu DDT.

Další podrobnější informace, jak se umístili ostatní soutěžící v kampani Do práce na kole 2016 zjistíte na www.dopracenakole.cz pod městy Zlín a Otrokovice v odkazu Výsledky

Soutěž Do práce na kole je týmovou soutěží pro firmy a instituce, do které se může zapojit každý, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Nově se do soutěže mohli zapojit i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři. Z jedné firmy (od jednoho zaměstnavatele) se může zapojit neomezený počet týmů. Smyslem soutěže je hravou formou motivovat a inspirovat zaměstnance k dojíždění do práce na kole a zároveň přesvědčit zaměstnavatele, aby vytvořili potřebné zázemí pro své zaměstnance.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zaregistrovali a vydrželi šlapat na kole, nebo chodit, běhat do práce po celý měsíc květen. Ještě více nás ale potěší, když budou pokračovat co nejdéle i v následujících měsících.

Soutěž Do práce na kole pořádalo letos již po šesté sdružení Auto*Mat, Praha, které prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporují veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizují lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru.