Aktuality,Různé

Seminář pro podnikatele i veřejnost

14 Bře , 2017   Gallery

 

V pondělí 13. března, v zasedací místnosti Okresní správy sociálního zabezpečení Zlín ( 8. etáž)  se uskutečnil od 13.00 hodin  seminář  Udržitelná mobilita a společenská odpovědnost firem pro zástupce podniků, institucí a dalších organizací

Koncem ledna zastupitelstvo schválilo novou dopravní koncepci města – Generel dopravy pro město Zlín. Tento dokument významnou měrou ovlivní všechny obyvatele a návštěvníky města, ale i všechny firmy, instituce a další organizace, které na území města působí. Radnice si je vědoma, že uvedení generelu v život není možné bez těch, kterých se týká.

Jaká je nová dopravní koncepce města Zlína? Jaký bude mít dopad na firmy a instituce v regionu? Jak mohou firmy a instituce přispět k řešení dopravních problémů města? A co jsou to firemní plány udržitelné mobility? Na semináři se přítomní dověděli odpovědi nejen na tyto otázky.

Přednášky výborně připravili a přednesli:

Jaroslav Martinek – Centrum dopravního výzkumu , Karel Říha a Michal Kočí z Odboru koncepce a realizace dopravních staveb města Zlína, Martin Habuda – cyklokoordinátor města Zlína, Regina Feiferlíková – Continental Barum s.r.o. a Lukáš Blatecký z INCINITY s.r.o.

„Na komunikační stránku nové dopravní koncepce města klademe velký důraz. Proto jsme připravili sérii seminářů, kde budeme zájemcům srozumitelnou formou vysvětlovat dopravní problematiku města a navrhovaná řešení, která generel přináší. Nedílnou součástí programu byla i diskuse. Rádi si vyslechneme různé názory.“, přiblížil radní Josef Novák, který má ve své gesci dopravní problematiku města.“

Další připravený seminář byl  pro širokou veřejnost , a to Perspektivy cyklodopravy ve Zlíně. Začal v 16.00 hodin .

Co říká nová dopravní koncepce města o cyklodopravě? Na jaké stavby a opatření se mohou zlínští cyklisté těšit v blízké době? A co je nejvíce trápí? Nejen tyto otázky byly tématem semináře.

Přednášejícími byli :

Jaroslav Martinek z Centra dopravního výzkumu, který přiblížil projekt Město s dobrou adresou a role cyklodopravy. S novými dopravními vizemi města Zlína přítomné seznámil Karel Říha, z Odboru koncepce a realizace dopravních staveb města Zlína. Martin Habuda, cyklokoordinátor města Zlína hovořil o rozvoji cyklodopravy ve Zlíně a soutěži Do práce na kole 2017.

Na konec semináře byla představena nová značka města Zlína – Kolo Zlín. Viz další článek.

Semináře pořádalo Statutární město Zlín v rámci projektu Zlín v pohybu – zdravě, bezpečně na pohodu.

Zdroj text: Zlín.eu, foto: CykloZLÍN

 

, , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *