Aktuality,Cykloakce

Pozvání na vyhlašování výsledků DPNK 2019

4 Čvn , 2019   Gallery

Společně města Zlín a Otrokovice soutěží již od roku 2014 a ve vyhlašování výsledků se střídají.
Letos si pro svou odměnu přijdou, nebo přijedou účastníci květnové akce

do Otrokovic na náměstí 3. května.
Slavnostní předávání odměn bude ve čtvrtek 6. června. Od 16.00 hodin je připravený program s živou hudbou a od 17.00 hodin se bude vyhlašovat, losovat a odměňovat podle jednotlivých soutěžních kategorií.

Neuvěřitelných 199214 km na kole, nebo koloběžce a 12313 km pěšky zvládlo 941 (742 v roce 2018) soutěžících ze Zlína, Otrokovic a okolí v květnové celorepublikové motivační soutěži. Celorepublikově se letos do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy zapojilo z 45 měst přes 19570 lidí. V minulém roce se v soutěži zaregistrovalo přibližně 16 345 účastníků, což je letos o 3225 více. Díky bezmotorovému způsobu dopravování během letošního května, ušetřili účastníci celkem 463 648 337 gramů emisí CO2 v ovzduší.

Nejlépe je hodnocená Pravidelnost týmů, dále se budou odměňovat jednotlivci s nejvíce najetými kilometry na kole, běžci, kreativci s nejlepším květnovým zážitkem. Ocení se i regionální Cyklozaměstnavatelé.
Pro první místo v kategorii Pravidelnost jsou připravené koloběžky od firmy KOSTKA – kolobka, s.r.o., Statutárního města Zlín a Městského úřadu Otrokovice. Každý z vítězného týmu dostane krásnou koloběžku.
Dále obě města věnují dárkové poukazy na servis jízdního kola, nebo cyklistické zboží a reklamní, nebo propagační předměty měst.

Kromě Statutárního města Zlín a Města Otrokovice a Městského úřadu Otrokovice podpořily motivační soutěž Do práce na kole 2019 za město Zlín, Otrokovice a okolí další lokální partneři, kterým děkujeme:
Krajský úřad Zlínského kraje, Holešovská regata – agentura Velryba, Gemini – oční klinika a.s., Rapant s.r.o. – cestovní kancelář, KCK CYKLOSPORT-MODE s.r.o. Otrokovice, Sport-racing-bike s.r.o. Zlín, OTROKOLO Otrokovice, Besip, 14|15 Baťův institut – příspěvková organizace, Edhouse s.r.o. Zlín, Continental Barum s.r.o. Otrokovice, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně, restaurace U RYBIČKY přístaviště Babice, Pražená káva Babice COFFEESPOT, Coffee Express Zlín, Bajkavárna Zlín, Pivovar Malenovice – Zlínský švec, Radio Zlín a iniciativa CykloZLÍN.

Dále hlavní výhry doplní v Otrokovicích Radio Zlín, které z vlastní soutěže předá výherci jízdní kolo a OTROKOLO odmění zase vítěze za nejlepší fotografii z jízd na zapůjčených koloběžkách Kostka.
Soutěžící mohou ještě získat další ceny od hlavního pořadatele Auto*Matu, Praha za správně vyplnění Kvíz Do práce na kole 2019 a nejvýkonnějšího celorepublikového jezdce i běžce.

Největší poděkování o ocenění patří všem soutěžícím, kteří se zapojili do květnové soutěže a přes deštivé, někdy velmi nepříznivé počasí zvolili cestu do práce a zpět na vlastní pohon. Předpokládáme, že města Zlín a Otrokovice a ostatní ve Zlínském kraji se budou snažit zlepšovat cyklistickou infrastrukturu, parkování i bezpečný pohyb na jízdních kolech, nebo koloběžkách. A zaměstnavatelé zase zlepší podmínky pro úschovu kol a vyslyší ostatní požadavky dojíždějících . Hlavním úkolem soutěže je motivovat co nejvíce lidí k pravidelnému používání šetrných způsobů dopravy.  Takže věříme,  že jezdíte, chodíte a běháte dál.“, prohlásila J. Vybíralová, koordinátorka soutěže.

, , , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *