Aktuality,Cykloakce

Nejlepší sportovec roku 2018 za Zlín

13 Bře , 2019  

Na slavnostním večeru 12.3.2019 v Kongresovém centru Zlín byla vyhlášena jména deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018. Titul Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2018 si odnesla plavkyně Abhejali Bernardová. Na nejvyšší příčce vystřídala loňského vítěze hokejistu Libora Kašíka.

Mezi desítkou nejlepších sportovců města Zlína za rok 2018 byli také Vanda Šimková (sportovní aerobik) Jiří Hradil (orientační závody horských kol), Filip Chytil (lední hokej),Michal Jordán (lední hokej), Hana Juráňová (karate) Helena Kotopulu (triatlon), Filip Porteš (silový trojboj), Petr Vabroušek (triatlon) a Matěj Zábojník (plavání).

Jiří Hradil je členem FORCE KCK ZLÍN týmu už od roku 2008 a dosáhl značných úspěchů. K těm nejlepším výsledků, kterých si i Jirka nejvíce váží je sedmkrát 2. místo na Mistrovství SVĚTA MTBO !  Jiří Hradil je zároveň i majitel  prodejny ForRide.cz na Jižních Svazích a veškeré věci, které používá a má s nimi zkušenosti,  najdete i u něj v obchodě.  Není to ovšem úplně jednoduché a jak říká : „Není to úplně ideální profese pro kombinaci s výkonnostní cyklistikou, protože pracovní a závodní sezóna se překrývá. Takže na jaře a v létě to mám dost nabité. Ale je skvělé, že si vše co prodávám můžu sám vyzkoušet, otestovat a pak doporučit zákazníkům.“

Helena Kotopulu  je kromě mámy dvou kluků i závodnice v dlouhém triatlonu, v současné době závodící v elitní kategorii Profesionálů. Mezi její největší úspěchy patří titul Mistryně ČR v dlouhém tiatlonu v letech 2017 a 2018, účast na Mistrovstí světa na Havaji v roce 2017 (7. místo v AG) a osobní rekord v IM Texas v čase 9h 15m (12. místo v kategorii PRO).

Petr Vabroušek je přední světový triatlonista, který absolvoval 180 dlouhých ironmanů, stovky půlmaratonů a dalších závodů, jako třeba maraton na obou pólech (v obou případech zvítězil). Zlínský rodák se stal mimo jiné i vítězem stokilometrového běhu na severním pólu, šestnáct let jej na dlouhé trati (3,8 km plavání – 180 km kolo – 42 km běh) v České a Slovenské republice nikdo nepokořil, celkem 80krát se umístil v TOP 10, patnáctkrát za sebou (jako jediný na světě) se kvalifikoval na nejznámější ironman na Havaji, ve více než 30 případech vyhrál a za svůj život porazil nejméně jednou nejlepší triatlonisty světa.

Coby Nejúspěšnější sportovní kolektiv byl oceněn RUGBY CLUB Zlín a Nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem se stal atlet Stanislav Náčin. Cena primátora v kategorii mládeže putovala do rukou třináctiletého karatisty Mikuláše Přecechtěla.

Jako každým rokem byla udělena i Cena za mimořádný přínos zlínskému sportu. Tentokrát si ji odnesl bývalý hokejista a funkcionář Bohumil Kožela. Svým působením ve zlínském klubu přispěl k mimořádným sportovním výkonům a stejně tak pro klub odvedl velký kus práce jako funkcionář.

Nejlepší sportovce roku města Zlína oceňuje každoročně statutární město Zlín a všem oceněným sportovcům GRATULUJEME ! 

Zdroj: www.zlin.eu 

 

 

 

 

 

 

,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *