Aktuality,Cykloakce,Různé

Města s dobrou adresou

4 Kvě , 2015   Gallery

Do Olomouce se  sjely více než dvě stovky zástupců českých měst, architektů a urbanistů a také státních institucí, aby tu 29. a 30.dubna diskutovali o tématu na stejnojmenné konferenci Města s dobrou adresou.

Asi se shodneme na tom ,že většina lidí si přeje žít „na dobré adrese“. Ale co to vlastně je „dobrá adresa“? Chápeme tento pojem stejně jako Němci, Dánové či Angličané? A umíme ji v českých podmínkách vytvářet? Na to si bude muset každý zodpovědět sám.

Současně s konferencí  se představovaly v Olomouci dvě putovní výstavy, které přivezlo do České republiky Velvyslanectví Dánska. Jde o soubor dvou výstav „Copenhagen Solutions“ (Kodaňská řešení) a „The Good City“ (Dobré město), které se společně prezentují pod souhrnným názvem „Města s dobrou adresou“.

Dánská výstava „Města s dobrou adresou“ dává možnost na chvíli se zastavit, načerpat, jak to chodí jinde, rozšířit si obzory a trochu si v mysli hrát s tím, co zde můžeme vidět. Nabízí šanci podívat se na náš život z jiného úhlu pohledu a ptát se sám sebe – kde bych chtěl žít? Správnou odpověď nám přitom nemohou dát vědci či projektanti, cesta je výsledkem naší vlastní volby a společenské debaty. Českou republiku čeká veřejná diskuse, která pro mnohé nebude jednoduchá. Česká společnost si musí odpovědět na otázky:

Jaká je cena veřejného prostoru?
Co jsme ochotni udělat pro čistý vzduch?
Jakou hodnotu pro nás má zdravé a bezpečné prostředí pro nás a naše děti?

Dle posledních informací se můžeme těšit na výstavu „Města s dobrou adresou“ i ve Zlíně. Termín včas oznámíme.

Zdroj: cyklomesta.cz

,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *