Aktuality,Cykloakce

ME v silniční cyklistice juniorů ve Zlíně se vydařilo

15 Čvc , 2018   Gallery

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a U23 se uskutečnilo o víkendu 14. a 15. července hromadným závodem na náročném okruhu v okolí Zlína, zatímco časovky jednotlivců se jely v moravské metropoli Brně (12. – 13. července). Šampionát pro mladé cyklistické naděje z evropského kontinentu se uskutečnil za výrazné podpory a spolupráce Magistrátu města Zlína a Zlínského kraje – děkujeme !

Cyklista Adam Ťoupalík skončil šestý v silničním závodě na mistrovství Evropy do 23 let ve Zlíně. Na vítězného Švýcara Marca Hirschiho i na medaili ztratil osm sekund. Druhý skončil Victor Lafay z Francie, třetí byl Španěl Aragon Barcelo. Další český cyklista Jakub Otruba skončil na 22. místě se ztrátou pěti minut a 28 sekund na vítěze. V závodu juniorů obsadil Karel Vacek pátou pozici.
Prvenství v závodu juniorů získal s naprostou převahou osmnáctiletý Belgičan Remco Evenepoel, který po výhře v páteční časovce v Brně přidal na šampionátu druhou zlatou medaili. S téměř desetiminutovou ztrátou si ve spurtu šestičlenné skupiny dojel pro stříbro Švýcar Alexandre Balmer a bronz vybojoval Španěl Cano Rodriguez. Vacek skončil pátý.

Nikola Nosková si mohla vybrat, jestli pojede Giro d’Italia, nebo evropský šampionát do 23 let. Nikola  zvolila druhou variantu a litovat nemusí. Naopak. K bronzu ze čtvrteční časovky v Brně přidala zlato ze sobotního závodu s hromadným startem ve Zlíně a jako první česká cyklistka v historii získala v této kategorii evropskou medaili.
„Je to úžasný pocit. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit,“ rozplývala se 21letá členka italské profesionální stáje Bepink. Druhou Aafke Soetovou z Nizozemska porazila po 108 kilometrech o téměř čtyři minuty.

Po 35 letech byl ve Zlíně opět velký cyklistický závod, naposledy se zde konal dojezd proslulého Závodu míru. Na letošním evropském šampionátu cyklistických nadějí se představilo přes 700 závodníků ze 43 zemí. Na cyklisty čekal při hromadném silničním závodě jeden z historicky nejtěžších okruhů v rámci mistrovství Evropy, který měří přes deset kilometrů a vede z centra Zlína do městských částí Kudlov a Jaroslavice. Okruh vyhovoval především vrchařům, převýšení bylo podobné jako při Tour de France. Cílová rovinka čítala přes tři kilometry, což je parametr světových cyklistických závodů.

 

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *