Aktuality,Cykloakce

Lednová výzva

10 Led , 2020  

Lednová celorepubliková výzva Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem se koná v týdnu 20.-26. 1. 2020.
Zimní nadšenci ze Zlína, Otrokovic a nejbližšího okolí soutěží společně a zatím je přihlášeno 105 účastníků. Ze Zlína (77) se zaregistrovalo nejvíce zaměstnanců a studentů z Univerzity Tomáše Bati, dále zaměstnanci a pracovníci z Krajské nemocnice Tomáše Bati, Krajského úřadu Zlínského kraje a dále tradičně vede ZLINPROJEKT a.s., Tajmac – ZPS a.s., Rehabilitační stacionář, Edhouse s.r.o., atd. Z Otrokovic (28) je zatím nejvíce soutěžících z firem Continental Barum s.r.o., Schneider Electric CZ s.r.o., Mitas a.s., TOMATEX a.s., Gienger atd.

Výzva je určena jednotlivcům, kteří se zaregistrují do 21. ledna 2020 prostřednictvím registračního systému na www.dopracenakole.cz a účast v týdenní lednové výzvě je zcela zdarma.
V Lednové výzvě Do práce na kole je pouze jedna soutěžní kategorie, a to pravidelnost jednotlivců.
Každý účastník zaznamenává své jízdy na kole, chůzi či běhání pomocí mobilních aplikací, nebo ručním vyplnění typické trasy v registračním systému.

Do výzvy se započítává jakákoliv cesta, kterou účastník uskuteční na kole, koloběžce či pěšky. Maximální počet tras, které lze započítat za jeden den, jsou dvě. Minimální délka trasy, kterou si mohou účastníci do soutěže započítat, činí 1,5 km (v jednom směru).
Započítávají se i kombinované cesty, které jsou zčásti vykonávány vlastní silou a jinými dopravními prostředky (vlak, autobus, trolejbus). V rámci těchto cest lze započítat pouze tu část trasy, na které se pohybuje účastník vlastními silami, pokud má tato část délku alespoň 1,5 km.

Ze všech účastníků s pravidelností nad 66 % bude vylosováno 15 šťastlivců, kteří vyhrají zápisné pro celý tým do květnové výzvy Do práce na kole 2020. Výherci budou informováni prostřednictvím e-mailu.

Pořádající AutoMat z.s., Praha a ostatní organizátoři po celé České republice mají zájem na zlepšení cest cyklistů, chodců i běžců do práce i zpět po celý rok. Snaží se upozorňovat též na znečištění ovzduší automobilovou dopravou. Jsou pro lepší prostředí a kvalitní život ve městě, a proto podporují a rozvíjejí využití bezmotorové dopravy (na kole a pěšky) a usilují o zlepšení služeb MHD.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *