Aktuality,Cykloakce

Káva na triko na MMZ

22 Kvě , 2015   Gallery

V rámci soutěže Do práce na kole se na zlínské radnici uskutečnila akce Káva na triko. Zájemci, kteří se dostavili, se dočkali výborného nápoje a navíc novinek z oblasti cyklodopravy. Ti, kteří jsou registrovanými soutěžícími v akci Do práce na kole  navíc dostali drobné dárky.

O problémech , které zlínské cyklisty trápí  diskutovali radní Josef Novák (doprava a cyklistická doprava) a cyklokoordinátor Martin Habuda . Podněty, připomínky a návrhy na zlepšení cyklistické dopravy byly poznamenány a město je bude postupně řešit.

Kávy na triko se zúčastnila i koordinátorka soutěže Jana Vybíralová z iniciativy CykloZLÍN „Těší nás rostoucí zájem cyklistů. Letos již máme ve Zlíně a Otrokovicích 86 soutěžících,“ konstatovala.

Hlavním sdělením kampaně Do práce na kole je to, že bicykl se dá využívat nejen pro volný čas, ale i k dopravě do zaměstnání nebo za nutnými záležitostmi. Jedná se o společenský trend, kterému se radnice snaží vyjít vstříc budováním odpovídající infrastruktury, která ve Zlíně v minulosti cyklistům chyběla.

Zdroj: zlin.eu

 

, , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *