Aktuality

Jezdci z FORCE KCK ZLÍN

28 Čvn , 2018  

Jistě víte, že Force podporuje spousty domácích i zahraničních sportovců a my jsme se rozhodli, že Vám o nich něco málo sdělíme. A jako první si přiblížíme jezdce z domácího klubu FORCE KCK ZLÍN :
Michal Hradil


Tento jednatřicetiletý závodník je více než aktivní na cyklistické scéně. Kromě své práce v System Plus Zlín se věnuje práci kolem domu, ale jen co to jde, tak vyrazí na kolo. Mezi jeho sportovní cíle patří každý úspěšně dokončený závod i trénink, ale hlavně si užívá svobodu pohybu, které mu kolo poskytuje. Za největší úspěch považuje zdraví, které mu sportování umožňuje. Chtěli jsme, aby se Michal s Vámi podělil o veselou příhodu z tréninku čí závodu, ale dle Michala si srandy užívají až nad hlavu v rámci každého tréninku . Roční nájezd má různý, zatím nepřekročil 20 000 km za rok. A co se mu líbí nejraději z naší produkce a co by doporučil? Zapletená karbonová kola FORCE TEAM 50! Podívejte se na ně na www.force.cz !

 

Ivo Odvárka

Ivo odvárka je ročník 1967, ale zde platí na 100%, že věk je jen pouhé číslo!! Když narazíte na Iva na tréninku či závodech, tak máte pocit, že kolem Vás doslova proletěl.

Ivo proč sis vybral tým FORCE KCK Zlín?
Je naprosto nejlepší, kamarádi, týmová podpora – zde vše funguje na jedničku!

Jaké jsou největší sportovní úspěchy?
Celkové vítězství SPAC, 1. místo na etapách SPAC, Mamut tour, 3.místo na ME amatérských cyklistů..

Jak často trénuješ?
4-5x týdně

Kolik km najedeš za rok?
Většinou 16-18 000 km

Proč sis vybral cyklistiku?
Nejhezčí sport, parta, příroda, prospívá tělu (když se ovšem nespadne) i duši.

Ivo trénuje a závodí výhradně na silničním kole FORCE (silniční rám FORCE Temperament) a je velice spokojený s novými tretrami Cavalier, které mu dobře sedí!

Co dělá Ivo mimo kolo nám nechtěl prozradit :) Volného času moc nezbývá :)

 

Jiří Hradil

Jirka je členem týmu už od roku 2008 a dosáhnul značných úspěchů. K těm nejlepším výsledků, kterých si i Jirka nejvíce váží je sedmkrát 2. místo na Mistrovství SVĚTA MTBO!! a dále první místa v závodech Rohálovská 50ka (2010,2015), Rusavská 50ka(2013), Zlínská 50ka(2015).

Jirko jaké jsou tvé sportovní cíle?
„Udržet výkonnost na takové úrovni, aby se mi podařilo dosáhnout ještě na pár dobrých výsledků :) „

Jak často týdně trénuješ?
„Většinou 6x týdne, ale před a po závodě se jedná o výletní tempo.“ Zde je potřeba nutno podotknout, že výletní tempo Jirky Hradila je pro nás „obyčejné“ smrtelníky vraždící.

Kolik kilometrů najedeš za rok?
„Ani nevím, neeviduji, ale odhaduji to na 15 tis..“

Proč cyklistika?
„Dříve jsem běhal orientační běh a poté jsem pozvolna spíše začal jezdit na kole, což mi přišlo zábavnější, dostal jsem se dál než pěšky a taky mě z toho tak nebolí nohy jak z běhání. Především na silnici je výborné, že se dá jet v pelotonu i s mnohem lepšími závodníky což třeba u běhu se Vám těžko stane. Takže pro mě je třeba zážitek, když můžu 100km kroužit se závodníky jako je Peter Sagan nebo Roman Kreuziger… sice já po těch 100km pomalu končím se silami a oni se teprve začínají zadýchávat….. „

Jirku jste i letos mohli vidět na MČR v silniční cyklistice a my FORCE team jsme na něj neskutečně pyšní a hrdí, tak jako na všechny ostatní kluky a děkujeme jim za úžasnou prezentaci, elán a radost, kterou vkládají do cyklistiky.

Co děláš když nejezdíš na kole?
„V zimě rád jezdím na běžkách nebo plavu, ale v sezóně mi kolo zabere většinu času a pak nemám ani sílu na jiné aktivity  „

Jirka je zároveň i majitel a sám pracuje v prodejně ForRide.cz tedy veškeré věci, které používá a má s nimi zkušenosti, tak najdete i u něj v obchodě. Nejvíce je spokojený se sedlem TEAM HOLE, přilbou SCORPIO a gripy JOY. Neváhejte a určitě navštivte Jirkův obchod. Není to ovšem úplně jednoduché a jak říká Jirka: „Není to úplně ideální profese pro kombinaci s výkonnostní cyklistikou, protože pracovní a závodní sezóna se překrývá.. Takže na jaře a v létě to mám dost nabité. Ale je skvělé, že si vše co prodávám můžu sám vyzkoušet, otestovat a pak doporučit zákazníkům.“

Jirko nějaká veselá příhoda z tréninku?
„S teamovým kolegou Ivo Odvárka je veselý každý trénink, to je potřeba zažít…Takového člověka jinde nenajdete :) „

Zdroj: www.facebook.com/Force.cz/

 

 

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *