Aktuality,Cykloakce

Jarní úklid u cyklostezky

25 Bře , 2018   Gallery

V sobotu 24.3.208  za slunečného, ale chladného počasí se na ohlášenou úklidovou akci přihlásilo devatenáct dobrovolníků, včetně čtyř dětí. Přibližně na pěti kilometrovém úseku u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a ZOO Lešná posbírali odhadem 170 kg různého odpadu, umělých i skleněných lahví, papíru, krabiček a jiných nepotřebných věcí, které majitelé místo odevzdání do sběrného dvora odhodili u stezky.

Dobrovolníci se nakonec sešli na odpočívadle mezi Vršavou a Kostelcem u opékání špekáčků. Mohli se zahřát teplým čajem , nebo kávou z termo nádob od iniciativy CykloZlÍN, která je organizátorem jarních úklidů u cyklostezek ve Zlíně.
Brigádníkům patří velké poděkování , ale též statutárnímu městu Zlín za zajištění pracovních pomůcek k úklidu a Technickým službám za odvoz pytlů s odpadem. Pytle a rukavice zaslal i celorepublikový organizátor akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko! V minulých třech letech se na jaře uklízelo u cyklostezky Zlín – Otrokovice a vždy se připojil radní Josef Novák (doprava a cyklodoprava) a Michal Zlámal (pověřený vedením Odboru koncepce a realizace dopravních staveb). Žádný jarní úklid nevynechal Martin Habuda , cyklokoordinátor města Zlína.

Další úklidové akce, kterou pořádá Magistrát města Zlína budou 21.4., a to Úklid zeleně nad Čepkovem a Úklid Pohádkového lesa. Bližší informace najdete na www.uklidmecesko.cz, pod mapou míst, kde probíhají úklidy.

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *