Aktuality,Cykloakce

Pozvánka na Jarní úklid u cyklostezky

11 Bře , 2019   Gallery

Ve Zlíně zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem v okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice. Úklidová akce v těchto místech se uskuteční po dvou letech. Minulý rok brigádníci procházeli přibližně  pěti kilometrový úsek u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a ZOO Lešná .

Termín, na kterém se zlínští a otrokovičtí dobrovolníci dohodli, je sobota 30. března. Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9.30 hodin na začátku cyklostezky v Prštném u Hypermarketu Albert. V Otrokovicích mají sraz až v 10.30 hodin na čtyřech různých stanovištích :První stanoviště bude u kruhového objezdu u ČOV, druhé u lávky přes Dřevnici v ulici J. Jabůrkové, třetí stanoviště se připravuje u budovy Hasičského záchranného sboru Otrokovice a čtvrté u altánu v blízkosti splavu. Na všech stanovištích budou čekat organizátoři, kteří budou rozdávat pytle, rukavice a seznámí dobrovolníky s bezpečnostními pravidly při nakládání s odpady. Jakmile se ukončí čistění stezky a jejího okolí, ponechají pytle účastníci u cyklostezky na určených místech a Technické služby zajistí jejich odvezení a případné dočistění stezky.

Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole 2019 a celonárodní akce Ukliďme svět – ukliďme Česko. Cyklobrigádníci z obou měst se při úklidu stezky setkají v polovině cesty . Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků u dřevěného altánu vedle splavu v Otrokovicích, Trávníky.

Těšíme se na všechny pomocníky s úklidem u cyklostezky Zlín – Otrokovice ! Po akci bude nachystána voda k umytí rukou a hygienické ubrousky. K občerstvení bude  kromě špekáčků a chleba, též káva, čaj, voda, sladká odměna pro nejmenší a také malé odměny pro všechny zúčastněné. S sebou si vezměte jen pevnou obuv a dobrou náladu !

V případě nepříznivého počasí se akce nekoná !

, , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *