Aktuality,Cykloakce

Jarní úklid u cyklostezky Zlín – Otrokovice

30 Bře , 2019   Gallery

Po dvou letech se dobrovolníci v sobotu 30.března vydali na jarní úklid u cyklostezky Zlín – Otrokovice. Minulý rok se vylepšoval úsek Burešov -Lešná. I když to při rychlé jízdě na kole vypadá, že snad je všude čisto, při podrobnějším pohledu tomu bohužel tak nebylo. Na úklid u cyklostezky se vydali brigádníci ze Zlína, kterým patří velké poděkování, od začátku cyklostezky v Prštném a v Otrokovicích od kruhového objezdu ČOV. Společně se po úklidu setkali na občerstvení, včetně opékání špekáčků u otrokovického odpočívadla vedle splavu na konci Trávníků. Dobrovolníci ze Zlína nasbírali 17 pytlů různých odpadků, především PET lahví, obalů od potravin, plechovek, hadrů, plastů, skla. Kdo všechny použité věci u cyklostezky odhazuje, když jsou u laviček na odpočívadlech nainstalované odpadkové koše ?

Martin Habuda, zlínský cyklokoordinátor, který se pravidelně úklidů zúčastňuje, dokonce v Loukách objevil menší černou skládku. Celkem zaplnila tři pytle. Další větší předměty se do nich ani nevešly, a tak byly vyskládány u cyklostezky. V odpoledních hodinách pracovník Technických služeb Zlín všechen nasbíraný odpad odvezl.

A jak si myslíte, že uklizené okolí vydrží dlouho ? Za necelou hodinu po úklidu našla Jana Vybíralová z iniciativy CykloZLÍN na odpočívadle, vedle odpadkové nádoby obaly od oplatek a dalších potravin : „To snad někteří slabomyslní jedinci dělají schválně ! Uvědomte si, že čisté cyklostezky přispívají k naší bezpečnosti a například odhozená či rozbitá láhev může způsobit i vážné zranění, především u malých dětí „.

Jarní úklid u cyklostezky byl jednou z doprovodných akcí motivační soutěže Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem. Zájemci z firem, institucí i jednotlivci se mohou ještě do 30. dubna zaregistrovat. V květnu se soutěží, zapisují ujeté, nebo našlapané kilometry a navštěvují různé Akce na triko, které spolu s organizátory připravili pro soutěžící lokální partneři. Začátkem června je vyhlašování výsledků soutěže na náměstí 3. května, kde se budou předávat zajímavé ceny. Další informace se dozvíte na www.dopracenakole.cz pod městem Zlín.

Bohužel stále platí, že násobně více lidí si na nepořádek okolo sebe pouze jen stěžuje či jej dokonce dělá. Ruku k dílu však přiloží jen nepatrný zlomek. Kdo by se přesto místo pouhé kritiky chtěl i zapojit, řada akcí se koná i v dubnu pod záštitou akce Ukliďme Svět – Ukliďme Česko. Více na webu www.uklidmecesko.cz

Video z akce: www.youtube.com

, , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *