Aktuality,Cykloakce

Dobrovolníci uklízeli kolem cyklostezky Zlín – Otrokovice

22 Bře , 2016   Gallery

Zlín, Otrokovice – Cyklistická sezona startuje. O to, aby byla stezka pro chodce a cyklisty podél Dřevnice připravena a vyčištěna, se postaraly dvě party dobrovolníků z Otrokovic a Zlína. Na padesát cyklobrigádníků se sešlo v sobotu 19. března na stezce Otrokovice – Zlín a sesbírali stovky kilogramů odpadu.

„Nejčastějšími odpadky byly plastikové  láhve, plechovky od piva, obaly od sladkostí a jiných potravin, ale také textilie, polystyreny, a další. Úlovkem mezi odpadky byl také mobilní telefon a pyžamo. Je ale nutné zdůraznit, že ne všechen odpad musí pocházet od nepořádných cyklistů. U Dřevnice se setkává mládež, břehy často okupují rybáři a část nečistot přinese také řeka,“ uvedla Lenka Žemlová, která se cykloúklidu zúčastnila s celou rodinou. „Našli jsme mimo jiné i jednu černou skládku. Případ jsme předali k šetření příslušným orgánům,“ sdělil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice a účastník brigády.

Aby byla dobrá práce odměněna, sešli se na závěr cyklobrigádníci z obou měst u dřevěného altánku u splavu v Otrokovicích, kde si společně opekli špekáčky a plánovali úklid stezky na příští rok. „Děkujeme všem, kteří svůj volný čas věnovali dobré věci. Především  děkujeme městům Zlín a Otrokovice za zajištění rukavic, pytlů a odvozu odpadu. Velice vhod  brigádníkům ve studeném a větrném počasí přišlo i občerstvení, které obstaraly obě radnice,“ poděkovala za organizátory Jana Vybíralová.

Úklid cyklostezky pořádá opakovaně iniciativa CykloZlín ve spolupráci s městy Zlín a Otrokovice. Letos se uskutečnil v rámci projektu Zlín v pohybu jako doprovodná akce soutěže Do práce na kole.

 

Zdroj: zlin.eu

 

, , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *