Aktuality,Cykloakce

Do práce na kole Zlín a Otrokovice

21 Dub , 2015  

Zlín se i letos společně s Otrokovicemi zapojí do celostátní kampaně „Do práce na kole 2015“ . Soutěžit se bude v 25 městech České republiky. Koordinátorem za obě města je iniciativa CykloZLÍN .

Zájemci se mohou do soutěže přihlásit do 4. května 2015 (registrace byla prodloužena) na www.dopracenakole.net.

fotoDPNK

Soutěžit se bude v průběhu měsíce května ve dvou až pětičlenných týmech. Soutěžními kategoriemi jsou: výkonnost-týmy,  výkonnost-jednotlivci, pravidelnost, cyklo-kreativita a doplňková kategorie cyklo-opatření. Na výherce čekají zajímavé ceny. Součástí kampaně je i soutěž o Cyklozaměstnavatele roku. Tento titul získá firma, která svým zaměstnancům vytvoří nejlepší podmínky pro používání jízdního kola, při cestách do práce a z práce. Přihlášení do kampaně je zpoplatněno malým příspěvkem, za který soutěžící obdrží „startovací balíček“, jehož součástí je triko s logem kampaně. V soutěžním triku mohou získat i kávu zdarma v akci „Káva na triko“. Ve Zlíně a Otrokovicích v rámci kampaně proběhnou tyto doprovodné akce:

• Na druhý jarní den (21.3.) je naplánován společný cyklo-úklid kolem „cyklostezky“ Zlín – Otrokovice (již proběhl)
• Symbolické otevírání cyklostezek na Zlínsku 25.4.2015, aneb NA KOLE K VINOHRADŮM

Vyhlášení výsledků soutěže se letos uskuteční zase pro obě města společně. Soutěžící převezmou ceny 5.6. v 17 hodin na náměstí 3. Května v Otrokovicích.

Partneři soutěže za Zlín a Otrokovice:

logaDPNK

Pro letošek je nachystána i pěkná porce novinek. Například díky emisní kalkulačce se dozvíte kolik ušetříte škodlivých látek s ujetým kilometrem, jaký vliv má vaše změna dopravního chování na životní prostředí a naše zdraví Letos poprvé se otvírá možnost přispět libovolnou částku v rámci speciálního programu „Šlapu pro Asistenci“ na asistenční službu konkrétním zdravotně postiženým lidem.

Loňského ročníku kampaně se ve Zlíně a Otrokovicích zúčastnilo 9 týmů, které měly dohromady 37 členů. V celé republice se zapojilo rekordních 5768 soutěžících z 912 firem a našlapali dohromady neuvěřitelných 1 246 178 kilometrů.

Vítězným týmem v roce 2014 za Zlín a Otrokovice v kategorii pravidelnost se stal Edhouse Southern Slopes / Edhouse s.r.o. s průměrem 89,5 % jízd. Vítězným týmem v kategorii výkonnost se stal Klub DDT / Rozvodna Otrokovice 400kV, E.ON, a.s., jehož členové v průběhu měsíce při cestách do práce a z práce průměrně ujeli 375,2 km. A vítězem v kategorii výkonnost-jednotlivci se stala paní Eva Chrástková z oční kliniky GEMINI a.s., která v rámci kampaně najezdila 916 km.

DPNK2014

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *