Aktuality,Cykloakce

Do práce na kole, v polovině května

17 Kvě , 2016   Gallery

Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se zaregistrovalo na květnovou soutěž DO PRÁCE NA KOLE 2016 celkem 449 soutěžících z 68 firem, za celou republiku je to přes 10 000 soutěžících.

Třetí ročník soutěžní kampaně DO PRÁCE NA KOLE ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se přehoupl do své druhé půle. Celkem se zapojilo 115 týmů o 2-5 lidech, kteří využívají ke svým cestám do práce kolo, koloběžku, běhají, nebo chodí pěšky. Několik týmů jezdí zatím pravidelně každý den a dosáhli tak 100%ní účast v kategorii Pravidelnost, nebo se jí těsně blíží. Jsou to týmy Radegast (firma Brose CZ spol. s r.o., Rožnov pod Radhoštěm), Víly z vily 2 (Rehabilitační stacionář, Zlín), Fryštáčané a spol. (Continental Barum s.r.o., Otrokovice) a Edhouse Flákači  (Edhouse s.r.o., Zlín).  Přes 90% jízd mají i týmy Správná pětka (Město Otrokovice a Městský úřad Otrokovice) a Cyklisté z radnice (Statutární město Zlín).

V kategorii Výkonnost týmy si nejlépe v ujetých kilometrech na člena týmu vedou: s průměrem 484 km Zámečtí kolaři (Brose CZ spol s r.o.,Rožnov pod Radhoštěm)  stejný počet km mají i Fryštáčané a spol. (Continental Barum s.r.o., Otrokovice). Nejvíce kilometrů v kategorii Výkonnost jednotlivci, a to 1083,4 km k 16.5. najel pan Svatopluk z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje, což je obdivuhodný výkon. Přes 700 ujetých kilometrů mají zatím soutěžící Frenky (Brose CZ spol. s r.o., Rožnov pod Radhoštěm), Mičuda (Continental Barum s.r.o. , Otrokovice) a Marián Sopko (Rozvodna Otrokovice 400kV, E.ON, a.s.).

Své jízdy si registrovaní soutěžící zapisují v systému na www.dopracenakole.cz . Soutěží se také o titul Cyklozaměstnavatel roku, který získá firma s nejlepšími podmínkami pro dojíždění do práce na kole, dále v kreativitě a cyklo-opatření. Vítězné týmy,  jednotlivci i ostatní soutěžící a veřejnost se sejdou na společném odpoledni v úterý 7.6. na náměstí Míru ve Zlíně. Kulturní program začíná již v 15.00 hodin a samotné vyhlašování výsledků soutěže Do práce na kole 2016 je naplánováno po 16 hodině.  Děkujeme všem partnerům, kteří věnovali ceny pro soutěžící, nebo připravili akce na triko.

Motto kampaně „Je tisíc důvodu, proč jezdit Do práce na kole” upozorňuje na pozitivní dopady každodenního pohybu na lidské zdraví, kondici, ale i životní styl a město jako celek. V celé ČR se v letošním šestém ročníku zapojuje skoro třicítka měst. V soutěži jsou zapojeni nejen cyklisti, ale i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti a longboardisti. Firemní soutěžní duch podpoří další nová soutěžní kategorie Aby firmy šlapaly, ve které musí její zaměstnanci dosáhnout alespoň 40% dojížďky během května – září do práce a z práce na kole.

V rekordním pátém ročníku šlapalo minulý rok do práce na kole 7 280 lidí z 1 156 firem a institucí z čtyřiadvaceti měst. Kdyby všichni tito zaměstnanci jeli sami do práce autem, vyprodukovali by tím zhruba 212 tun oxidu uhličitého, 1 tunu oxidu uhelnatého, 49 kg prachových částic, které na sebe váží karcinogenní látky a kila dalších látek poškozujících naše zdraví a životní prostředí.

V květnu probíhá po celé republice řada doprovodných akcí soutěže Do práce na kole. Za Zlín, Otrokovice a okolí jsou připraveny následující:

  • Pokud přijedete v soutěžním tričku Do práce na kole 2016, tak dostanete U RYBIČKY, PŘÍSTAVIŠTĚ BABICE, v sobotu 21.5. a další sobotu 28.5.2016 od 10.00 do 20.00 hodin kávu, nebo limonádu zdarma.
  • Další výborná káva bude pro soutěžící přichystána v Pražírně kávy Huštěnovice od 23.5. do 27.5. od 8.00 do 16.00 hodin.
  • Káva na triko na Magistrátu města Zlína potěší soutěžící v úterý 24.5.2016 v čase 14.30 – 17.00, zasedací místnosti č. 131. Bude se diskutovat  o cyklodopravě.
  • Ve Zlíně můžete ochutnat výbornou kávu ve VÍTCAFÉ (nad Velkým kinem), ve čtvrtek 26.5. od 8.00 do 16.00 hodin.

 

Pro soutěžící Do práce na kole ze Zlína, Otrokovic a okolí  již třetí rok zajišťují organizaci a vyhlašování výsledků soutěže společně  Statutární město Zlín, město Otrokovice a iniciatica CykloZLÍN.

Ve Zlíně proběhne kampaň Do práce na kole v rámci nového projektu radnice s názvem Zlín v pohybu. Jeho cílem je uvést do praxe rovnici Zlín = MHD + kolo + chůze. Jinými slovy – dokázat veřejnosti, že pro pohyb ve městě není automobil nutností.

Fotoalbum je ze společného posezení pozvaných na Kávu na triko v Rozvodně Otrokovice 400kV, E.ON, a.s. , nejlepšího cyklozaměstnavatele na Zlínsku za rok 2014.  Káva byla výborná, včetně dalšího pohoštění. Diskutovalo se o podmínkách cyklodopravy na Zlínsku a navrhovala se opatření, která by vedla ke zlepšení a bezpečnější dopravě cyklistů, především do práce.

 

 

 

 

 

 

 

, , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *