Aktuality,Cykloakce,Různé

Do práce na kole 2017 – Do práce na kole jezdí profíci

1 Úno , 2017   Gallery

V Brně se 27. ledna 2017 sešli koordinátoři z jednotlivých měst, aby se dověděli organizaci, novinky a vše potřebné pro start letošního celostátního 7. ročníku Do práce na kole 2017.

Města Zlín, Otrokovice a široké okolí soutěží společně v měsíci květnu, jako v minulých ročnících. Vyhlašování výsledků soutěže  bude letos 6. června odpoledne v Otrokovicích na náměstí 3. května. 

Soutěž Do práce na kole je týmovou soutěží pro firmy a instituce, do které se může zapojit každý, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Zapojit se ale mohou také běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti i vozíčkáři. Zkrátka všichni, kdo se do zaměstnání nebo do školy přepravují bezmotorově.
Soutěži samotné předcházejí tři vlny registrací.

Výše účastnického poplatku pro jednotlivce (částka je uvedena včetně DPH):

Účastnický poplatek při registraci do 2. 4.: 290 Kč

Účastnický poplatek při registraci od 3. 4. do 20. 4.: 340 Kč

Last minute účastnický poplatek od 21. 4. do 30. 4.: 390 Kč

Přihlášení soutěžící obdrží od pořadatele akce startovní balíčky, jejichž součástí jsou bavlněná trička s logem DPNK. Dále mají soutěžící možnost různých hodnotných výher a akcí na triko.

Letošním mottem soutěže je „Do práce na kole jezdí profíci“. Záměrem akce je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo jako pravidelný dopravní prostředek po městě. Pokud více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové dopravní prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná taky vztahy s kolegy, neboť soutěž je kolektivní. Zároveň přispějete k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnějším a zdravějším městům, kde žijete a pracujete.

Účastníci soutěže se mohou zapojit do několika kategorií. Hlavními kategoriemi jsou Pravidelnost a Výkonnost. Dále se soutěží o Cyklozaměstnavatele roku, navržené nejlepší Cykloopatření, a zařazena je i Kreativní soutěž. „Letošní novinkou je Cyklopodnik roku. Jedná se o hlasovací soutěž zaměřenou na vytipování obchodů, restaurací a jiných zařízení, které mají připravené podmínky pro cyklozákazníky.

Více informací a registrační formulář naleznete na: www.dopracenakole.cz

Titulní foto: Josef Novák, radní pro oblast dopravy, Magistrátu města Zlína

 

 

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *