Aktuality,Cykloakce

Do práce na kole 2015

2 Bře , 2015  

Nechcete trčet v zácpách? Jezděte do práce na kole!

Opět nastal čas vytáhnout spolu s kolem i vaše kolegy a rozjet se v jarní čas „Do práce na kole“! Po zimě nastává ideální doba protáhnout zlenivělé nohy, zlepšit si  nejen kondičku, ale i náladu, neztrácet čas v dopravních zácpách a podívat se na všechny krásy světa z nové perspektivy. Není nic jednoduššího, než sestavit dvou až pětičlenný  tým ,  od poloviny března  až do konce dubna  se zaregistrovat (www.dopracenakole.net) a cestu do zaměstnání si užít na čerstvém vzduchu .

     Praha  –  Brno  –  Ostrava  –  Plzeň –  Liberec – Jablonec nad Nisou – Hradec Králové – České Budějovice  –  Olomouc  –  Ústí nad Labem  – Zlín – Pardubice – Jindřichův Hradec – Jihlava – Přerov  – Mladá Boleslav – Znojmo – Břeclav – Nový Jičín – Uherské Hradiště  – Říčany – Otrokovice – Hranice – Karviná – Nové Město nad Metují – Kopřivnice, všechna tato města se zapojí v květnu do soutěže a ožijí díky nadšeným cyklistům. V letošním pátém ročníku šlápnou lidé do pedálů v šestadvaceti českých a moravských městech  a budou soutěžit o hodnotné ceny v kategoriích pravidelnost, výkonnost, kreativita a cykloopatření. Firmy, které poskytují svým zaměstnancům dojíždějícím do práce na kole nejlepší cyklo-podmínky, se již tradičně utkají o titul Cyklozaměstnavatele roku.

     Zatímco se v roce 2014 do klání zapojilo 5 768 účastníků z 912 firem, letos se díky nově zapojeným městům počty vyšplhají výrazně výše.

V soutěžním měsíci květnu čeká na účastníky jako vždy řada doplňkových „akcí na triko“. Vyrazit v jeden určený den v soutěžním tričku zaručuje vychutnat si kávu, výstavu, kino, zmrzlinu a mnoho dalšího úplně zdarma  –  v jednotlivých městech to bude různé.

Pro letošek je  nachystáná i pěkná porce novinek. Kolik ušetříte škodlivých látek s ujetým kilometrem, jaký vliv má vaše změna dopravního chování na životní prostředí a naše zdraví, to vše se dozvíte díky emisní kalkulačce. Letos poprvé se otvírá možnost přispět libovolnou částku v rámci speciálního programu „Šlapu pro Asistenci“ na asistenční službu konkrétním zdravotně postiženým lidem, ti pak budou moci spolu s asistenty jezdit spokojeně do práce na kolech pomocí svých nových vozíků (více na webu www.dopracenakole.net).

Je-li vám činnost organizace Auto*mat (hlavní organizátor Do práce na kole) sympatická, můžete ji podpořit prostřednitvím sponzorského startovného anebo koupí produktů značky Coffeeracer.

Děkujeme. Přejeme krásné zážitky.

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *