Aktuality

CykloZlín je členem Asociace měst pro cyklisty

8 Lis , 2015  

Asociace měst pro cyklisty se rozšířila o nové členy. Správní rada asociace schválila přidružené členství několika nevládních organizací: CykloBudějovice o.s., Ostravou na kole o.s., Olomoučtí kolaři o.s., Labská stezka o.s. a dále iniciativám CykloZlín a Plzeň na kole. Již dříve byla zakladatelským členem Asociace další organizace z neziskového sektoru NaKole, o.s.

Cílem asociace je především pomoci vytvořit místní komunitu lidí a organizací, kteří společně chtějí měnit město v oblasti dopravy a mobility. Taková komunita je založená na spolupráci minimálně tři pilířů, resp. v místě spolu komunikují minimálně tři zástupci z různých sfér městského života, kterými jsou politik, zástupce úřadu (např. cyklokoordinátor a další zaměstnanci úřadu) a zástupce uživatelů (či zástupce nevládních organizací).

Asociace měst pro cyklisty je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací. Členy Asociace jsou především obce, města, svazky a neziskové organizace. Činnost Asociace je založena na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se věnují i obecným problémům spojených s městskou mobilitou a otázkami dopravy

Společně se uvažuje o spolupráci na kampaních a akcích, jako jsou např. Do práce na kole, Nakupuj na kole, na podpoře cyklojízd, cyklofestivalů apod.

Děkujeme všem příznivcům a podporovatelům iniciativy CykloZLÍN  za spolupráci, podněty, připomínky atd. a věříme, že členství iniciativy v Asociaci měst pro cyklisty bude mít pozitivní dopad na rozvoj bezpečné cyklodopravy ve Zlíně a blízkém okolí.

Jana Vybíralová, koordinátorka iniciativy CykloZLÍN

zdroj článku: www.cyklomesta.cz

,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *