Aktuality,Cykloakce

Cyklozaměstnavatel roku 2016 je Continental Barum Otrokovice

4 Zář , 2016   Gallery

V květnové motivační soutěži Do práce na kole 2016, jejímž hlavním organizátorem je Auto*Mat, Praha se zapojilo přes jedenáct tisíc účastníků z 1 825 firem a najeli na kole  neuvěřitelných 2 104 000 kilometrů. Nejvíc se šláplo do pedálů v Otrokovicích, v přepočtu na jednoho účastníka najeli 396 km za měsíc. Otrokovice mohou oslavovat i nejlepšího celorepublikového a regionálníého Cyklozaměstnavatele roku 2016, a to firmu Continental Barum s.r.o.

Ve čtvrtek 1.9.2016 byly slavnostně předány ceny pro NEJLEPŠÍHO CELOREPUBLIKOVÉHO CYKLOZAMĚSTNAVATELE roku 2016  Liboru Lázničkovi, jednateli společnosti Continental Barum s.r.o., Otrokovice. Ceny předala cyklokoordinátorka za město Otrokovice Renata Krystyníková a koordinátorka soutěže DPNK 2016 za Zlín a Otrokovice Jana Vybíralová.  Firma Continental Barum, která poskytuje svým zaměstnancům dojíždějícím do práce na kole nejlepší podmínky, získala Titul Cyklozaměstnavatele roku 2016 v ČR, roční předplatné časopisu Newsweek a poukázku na výrobu 100 firemním eko triček s certifikovaným potiskem dle vlastního výběru od firmy OP Tiger.

Předávání cen byla přítomna  tisková mluvčí společnosti Continental Barum s.r.o. Otrokovice a koordinátorka vnitrofiremní soutěže DPNK 2016 Regina Feiferlíková a tisková mluvčí města Otrokovic Romana Stehlíková.Velmi nás potěšilo, že společnost Continental Barum s.r.o. Otrokovice má zájem pokračovat příští rok v celonárodní soutěži DPNK 2017 a dokonce pan ředitel Libor Láznička uvažuje o možném zapojení do soutěže a ježdění do práce na kole.

A jaké podmínky mají zaměstnanci, kteří dojíždějí do práce na kole v Continental Barum Otrokovice?

K dispozici je šest uzamykatelných a zastřešených koláren u všech vstupních bran do areálu firmy. Celková kapacita koláren je odhadem přes 1000 kol. Všechny kolárny mají kamery, které neustále hlídají prostor, plot je elektronicky zabezpečen proti vloupání a vstup možný pouze zaměstnancům na vstupní identifikační karty.

Na pracovištích je zaměstnancům dostupná možnost využít funkční sprchy v šatnách pro pracovníky výrobních provozů a pro administrativní pracovníky sprcha v každé etáži správní třináctipatrové budovy. Zaměstnanci  firmy mají možnost odložit si oblečení do šatních skříněk nebo skříně v kancelářích. Dále mají uzamykatelné boxy na drobné předměty, především cyklohelmy.

Zaměstnancům slouží téměř 700 firemních kol (především pro pracovníky výrob, skladů, technologie, kvality a logistiky, kteří se pohybují po celém areálu), strojní i elektro údržbáři využívají také tříkolky s vozíkem, kam si mohou uložit potřebné nářadí. Nově pro operátory nové lisovny slouží k rychlejší přepravě i koloběžky. Pro tato kola jsou v areálu firmy vyhrazena mnohá stanoviště. Každé kolo mám své evidenční číslo a servis kol je poskytován na firemní náklady.

Firma pořádá vnitrofiremní soutěž o nejčastěji jezdící tým a nejvýkonnější jednotlivec na kole.

V podnikových novinách je zavedená pravidelná rubrika Soutěž a vyhraj, kde hlavní výhrou jsou především cyklodárky (cyklolahve, blikačky, světla, cyklobatohy, brašničky pod sedadlo, kompresní ponožky a podkolenky).
Při vyhlašování firemních motivačních soutěží nebo vyhlašování nejlepších inovačních projektů jsou výhrou cyklodresy (zimní i letní varianta) či cyklovětrovky.

Součástí vzdělávacích akcí jsou i cyklistické teambuildinové aktivity (s jízdou na kole), především mimo město, jedná se o výjezdy jednotlivých výrobních nebo servisních týmů (20 – 30 lidí z jedné divize jednou ročně).

Pro rok 2016 jsou cyklistickou velmocí Otrokovice. Kdo je překoná v příštím roce ?

 

 

 

 

 

, , , ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *