Aktuality,Cykloakce,Různé

CYKLOMARATON ZLÍN 2015

4 Říj , 2015   Gallery

CYKLOMARATONU ZLÍN se zúčastnilo přes 500 startujících!

Tentokrát vyšlo datum na neděli 4. října 2015 a závod nabídl krásný den typický pro babí léto. Nadšení pro slunečné počasí měli i ti nejmenší pro ty pořadatelé připravily jako vždy závody Dětský pohár na tratích různých délek, které byly přizpůsobeny malým cyklistům a cyklistkám celkem jedenácti věkových kategorií.

Dětské závody se konaly v bezprostředním okolí budovy bývalého Prioru na náměstí T. G. Masaryka ve Zlíně, kde měl Cyklomaraton Zlín své zázemí a děti tak mohly závodit za povzbuzování svých rodičů a dostat v cíli krásnou medaili.

V pravé poledne se na start postavili dospělí, pro které pořadatelé připravili opět dvě trasy, které závodníky zavedly do krásného prostředí v lesích Přírodního parku Želechovické paseky.

Delší trasa měřila 45 kilometrů, kratší 25 kilometrů. Ani jedna z nich ale nebyla procházkou růžovým sadem, neboť Cyklomaraton Zlín je znám svým převýšením a opět se museli účastníci závodu s tímto vypořádat.

Závod na 45 kilometrů vyhrál Jiří Hradil (Force KCK Zlín). Stříbro na delší trati ve Zlíně vybojoval Martin Stošek (Sram mitas trek), bronz Ondřej Fojtík (Force KCK Zlín). Mezi ženami triumfovala Jana Bednaříková před Renatou Najsrovou (Bike one) a Silvií Zvonkovou (Nilfisk ALTO pro cycling team). Vítězem závodu na 25 kilometrů se stal Tomáš Petříček (Bike triatlon Morkovice) v čase 0:59:45.612.