Aktuality,Cykloakce

Cyklojízda večerním Zlínem

22 Zář , 2015   Gallery

Cyklojízda večerním Zlínem  se konala v rámci Evropského týdne mobility a hlavní pořadatel bylo Statutární město Zlín.

Cyklisté se sjížděli na náměstí Míru před radnicí v úterý 22.září 2015 již od 18 hodin.

Za asistence státní a městské policie se společně peleton, který měl přibližně 300 cyklo-nadšenců vydal po 18.30 hodině na kolech do ulic večerního Zlína. Trasa měřila přibližně 12 km.Vedla nejen po cyklostezkách, ale i ulicemi, kam se za běžného rušného provozu lidé na kolech příliš nevydávají. Start a cíl byl na náměstí Míru před radnicí. Řádné osvětlení jízdního kola bylo povinné a cyklistická přilba  u dětí též,  u dospělých důrazně doporučená. Městská policie na náměstí rozdávala reflexní pásky.
Protože to byla první větší cyklojízda ve Zlíně, tak pořadatelé stanovili minimální věkovou hranici pro účast , a to 12 let.

Cyklojízda se obešla bez větších komplikací a  účastníci byli nadšení !

Cyklodoprava prožívá ve Zlíně v posledních letech značný rozvoj. Síť cyklostezek se rozrostla na cca 22 kilometrů, po těchto bezpečných komunikacích se milovníci kol dostanou do Otrokovic i do Lukova, přes centrum města vznikají další úseky, poslední byl letos zprovozněn od podchodu na náměstí Práce ke Zlínské poliklinice. Na ulici Štefánikova jsou nově umístěné grafické prvky, které upozorňují motoristy na častý výskyt cyklistů. Přibývá také informačních materiálů o cyklodopravě.

Více informací: www.zlin.eu

 

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *