Aktuality,Různé

6. výroční konference cestovního ruchu Východní Moravy

12 Úno , 2015   Gallery

Stovka spokojených účastníků (bohužel do vyšší účasti promluvila chřipková epidemie), 16 vystupujících, zajímavá témata, výměna zkušeností i motivace k širší spolupráci – to jsou základní parametry  skončené 6. výroční konference cestovního ruchu Východní Moravy, která se konala pod záštitou generální ředitelky agentury Czechtourism Moniky Palatkové a člena Rady Zlínského kraje Ladislava Kryštofa.

Plnou podporu rozvoji cestovního ruchu na Východní Moravě vyjádřil senátor Ivo Valenta. Michal Janeba, zastupující generální ředitelku národní agentury Czechtourism, označil ambiciózní projekt Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje za jedno z prioritních témat v ČR. Byla představena aktualizace programu rozvoje cestovního ruchu ve Zlínském kraji, marketingové aktivity a formy spolupráce jednotlivých aktérů cestovního ruchu.

Součástí programu bylo vyhlášení soutěže HIT sezony za rok 2014 a  ocenění významných počinů v cestovním ruchu:

  • Odborná porota se rozhodla ocenit Cenou poroty projekt resortu Valachy s názvem Gurmánský wellness pobyt v Beskydech, cenu předal Ladislav Kryštof, člen Rady Zlínského kraje a předseda odborné poroty Jindřich Motýl.
  • V kategorii podnikatelských projektů bylo ocenění HIT sezony přisouzeno produktu akciové společnosti Lázně Luhačovice s názvem „Po stopách Dušana Jurkoviče“. Lázeňští hosté kromě relaxace v lázních poznají formou výletů nejvýznamnější stavby tohoto slovenského architekta nejen na Moravě, ale i na Slovensku. Dle výroku poroty produkt může do lázní přivést nové klienty, kteří mají příležitost navštívit při opakované návštěvě i další historická a kulturní místa regionu.
  • V kategorii neziskového sektoru získal ocenění HIT sezony projekt města Kroměříže„Filmová Kroměříž“. U tohoto projektu porota konstatovala, že „odpovídá současným trendům a požadavkům návštěvníků a přináší další rozměr do atraktivního historického města. Pozitivní je dopad na cílovou skupinu rodiny s dětmi, což je pro produkt „Kroměříž“ velmi prospěšné. Obdivuhodná je pestrá škála kooperujících programů a subjektů, což může vést k zajímavé nabídce s komerčními subjekty
  • Cena pro oba HITy předali Michal Janeba, zastupující generální ředitelku České centrály cestovního ruchu Czechtourism a Ladislav Kryštof, člen Rady Zlínského kraje.

Oceněné subjekty získaly od mediálních partnerů C. O. T. Media a Turistika.cz hodnotné poukazy k propagaci úspěšných projektů a dárkové sady sýrů z regionální produkce od firmy Alimpex.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy na své výroční konferenci uděluje každoročně ocenění Významný počin v cestovním ruchu projektům, které výrazně přispěly k turistické atraktivnosti regionu.

Ocenění bylo za rok 2014 uděleno dvěma významným počinům:

Regionu Slovácko – sdružení pro rozvoj cestovního ruchu za projekt Kuchařka tradičních pokrmů na Slovácku a ZOO a zámku Zlín-Lešná za projekt „Zátoka rejnoků“.

, ,Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *